Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7082
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Złodzieje paliwa zatrzymani

Wtorek, 11 sierpnia 2009, 9:14
Aktualizacja: 9:14
Autor: TEJO
Czujny dzielnicowy z Kowar zatrzymał kierowcę i pasażera, którzy kilka minut wcześniej zatankowali paliwo na stacji benzynowej przy ul. Jana Pawła II, po czym – nie płacąc – uciekli. Zdążyli też porzucić trefne tablice rejestracyjne.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek po południu na stacji benzynowej w Jeleniej Górze. Podjechali tam klienci, którzy zatankowali swojego citroena oraz nalali benzyny do kanistrów. Następnie szybko oddalili się z miejsca zdarzenia.

– Obsługa stacji przekazała informację o tym fakcie oficerowi dyżurnemu, który poprzez środki łączności powiadomił podległe patrole policyjne. Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kowarach okazał się na tyle czujny, że – choć uciekający pozbyli się nielegalnych tablic rejestracyjnych – zatrzymał do kontroli drogowej samochód marki Citroen, wskazany w komunikacie – informuje kom. Bogumił Kotowski z policji.

W wyniku kontroli kierowcy i pasażera oraz pojazdu ujawniono kanistry, a po chwili mężczyźni przyznali się do kradzieży paliwa. Wskazali również miejsce, w którym wyrzucili tablice rejestracyjne. Zatrzymanymi okazali się 20-letni mieszkaniec Jeleniej Góry i 18-letni mieszkaniec Kowar.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group