Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 9429
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Złodzieje busa z cennym ładunkiem zatrzymani

Czwartek, 23 grudnia 2021, 7:23
Autor: WAC
Region: Złodzieje busa z cennym ładunkiem zatrzymani
Fot. policja
Mundurowi z Nowogrodźca przy współpracy z policjantami z Pieńska zatrzymali na terenie powiatu bolesławieckiego dwóch sprawców kradzieży busa z Niemiec. Funkcjonariusze kilka godzin po dokonaniu przestępstwa odzyskali samochód i jego bardzo wartościowy ładunek.

Kiedy funkcjonariusze zauważyli na jednej z posesji skradziony pojazd natychmiast przystąpili do działań. 32-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego właśnie przeglądał łup w części ładunkowej, a 28-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego zabierał swoje rzeczy z kabiny kierowcy. Obaj zostali zatrzymani. Przy każdym z podejrzanych policjanci zabezpieczyli po kilka porcji narkotyków.

Wartość skradzionego pojazdu to ponad 40 tysięcy złotych, natomiast wartość towaru znajdującego się w pojeździe to 125 tysięcy złotych. Sprawcy połasili się na wkłady do wyciągów gastronomicznych. Odzyskane zostało również 610 euro, którymi zdążyli już podzielić się złodzieje.

Jeden z nich, 28-latek, był już wcześniej karany za kradzieże z włamaniem, dlatego grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności, natomiast mieszkańcowi powiatu bolesławieckiego - do 10 lat. Obaj podejrzani usłyszeli również zarzuty posiadania środków odurzających.

Twoja reakcja na artykuł?

19
68%
Cieszy
5
18%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
2
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
871
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group