Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 7671
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Złodzieje aut pod lupą śledczych

Wtorek, 13 lipca 2010, 9:11
Aktualizacja: 9:11
Autor: Angela
Kradli samochody, włamywali się do nich, a skradzione mienie ukrywali i sprzedawali. Przestępczy proceder 15 osób analizuje Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. Dalsze zatrzymania nie są wykluczone.

Śledztwo prowadzone od lutego tego roku tyczy grupy przestępczej działającej w Jeleniej Górze i innych miejscowości województwa dolnośląskiego w okresie 2008 i 2009.

Postępowanie zostało wszczęte w oparciu o materiały zebrane przez jeleniogórską policję. – Dotychczas prokurator przedstawił 15 osobom łącznie 72 zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieży z włamaniami, paserstwa pojazdów, oszustw, składania zawiadomień o niepopełnionych przestępstwach jak i składania fałszywych zeznań oraz odpłatnego udzielania środka odurzającego w postaci marihuany – informuje naczelnik wydziału śledczego prok. Marcin Zarówny.

– Dwóm osobom, które w przeszłości powiadomiły o kradzieżach ich pojazdów, a w rzeczywistości pojazdy te zbyły, przedstawiono zarzuty oszustw na szkodę towarzystw ubezpieczeniowych, składania zawiadomień o niepopełnionych przestępstwach oraz składania fałszywych zeznań – dodaje.

Prokuratura wydała postanowienia o zabezpieczeniach majątkowych o łącznej wartości około 200 tysięcy złotych. – Ma to na celu zabezpieczenia wykonania kar o charakterze majątkowym, wykonania orzeczeń w zakresie przepadku korzyści osiągniętych z popełnionych przestępstw, czego przed sądem będzie się domagał prokurator, jak i ewentualnych roszczeń pokrzywdzonych o naprawienie szkody – tłumaczy prokurator Zarówny.

Postępowanie jest w toku, przewidywane jest przedstawienie zarzutów kolejnym osobom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1108
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group