Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9017
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Haga: Złoci podopieczni Rafała Majdy

Wtorek, 17 marca 2009, 15:58
Aktualizacja: Środa, 18 marca 2009, 8:52
Autor: ahawer
Haga: Złoci podopieczni Rafała Majdy
Fot. organizator
W XIX Mistrzostwach Europy Kyokushin IBK rozegranych 15 marca 2009 roku w holenderskiej Hadze nasi reprezentanci: Marta Szostak i Łukasz Łuczyński zdobyli złote medale ! Debiutujący w tych trudnych zawodach: Joanna Florczyk, Sosnowiec, Tomasz Krysiak, Lubsko i Leszek Kobus, Białystok odpadli w eliminacjach.

Warto przypomnieć, że Marta Szostak, Warszawa-Tygrys oraz Łukasz Łuczyński, Kozienice obronili swoje tytuły mistrzowskie zdobyte rok temu.
Trenerem naszej reprezentacji był jeleniogórzanin - sensei Rafał Majda 4 dan, który wcześniej ciężko pracował z naszymi zawodnikami przed ME na zgrupowaniach w Jeleniej Górze.

W drodze do złota, Łukasz w znakomitym stylu stoczył cztery walki, z czego półfinał i finał zakończył przez knockout a Marta stoczyła dwa ciężkie pojedynki wygrywając przez wskazanie sędziowskie.
Zawody te, jak co roku, zorganizowane zostały przez słynny Klub KAMAKURA, pod auspicjami IBK Kyokushinkai na czele z jej szefem- Kancho Gerardem Gordeau 9 dan. W ringowych pojedynkach, w formule knockdown (m.in. z hiza geri jodan z przechwytem) wzięli udział zawodnicy różnych dyscyplin walki, styli oraz organizacji karate i muay thai z szeregu państw. Najgroźniejszymi przeciwnikami okazali się Rosjanie, Turcy, Irańczycy i gospodarze.

Mimo powołania do Kadry dwóch znakomitych jeleniogórskich zawodników - Marcina Nowosielskiego w kat. ciężkiej i Maćka Gizińskiego w kat. lekkiej nie wystartowali oni z powodów nie zaleczonych kontuzji...niebawem zobaczymy ich oraz innych naszych zawodników w Pucharze Europy IKF a dodatkowo Łukasza Mazura (kat. średnia) w World Kanreikai YUKAN Ultimate Championships Knockdown, Kanada - Montreal.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group