Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 3742
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Żłobek na Zabobrzu już otwarty

Wtorek, 4 października 2011, 7:39
Aktualizacja: Środa, 5 października 2011, 7:39
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Żłobek na Zabobrzu już otwarty
Fot. Agrafka
Sto dwadzieścioro najmłodszych wychowanków może przyjąć oddział żłobkowy, który działa przy Przedszkolu Miejskim nr 19 w Jeleniej Górze. Placówkę, choć jeszcze trwają w niej ostatnie prace remontowe, otwarto uroczyście wczoraj.

Symboliczną wstęgę otwierającą żłobek przecięła zastępczyni prezydenta Zofia Czernow wraz z dzieckiem, które już uczęszcza do placówki. Sale dziecięce są już udostępnione dla maluszków. Odnowione zostały m.in. sale, toalety i balkony. Trwa jeszcze remont w piwnicach, gdzie zostanie przeniesiona pralnia, która w takim miejscu, jak żłobek jest niezbędna. Ogród przed budynkiem ma być wyposażony w nowoczesny sprzęt dla dzieci. Koniec remontu planowany jest na 15 października.

– Żłobek wzbogacił się o dwie dodatkowe grupy, na co z niecierpliwością czekali mieszkańcy Jeleniej Góry, ponieważ brak w naszym mieście tych miejsc żłobkowych, a zapotrzebowanie jest ogromne. Mamy teraz 120 miejsc dla dzieci najmłodszych, więc zwiększyliśmy ilość o 30 miejsc i są chętni, którzy zapisali się już w kwietniu – powiedziała Teresa Herbut, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 19 w Jeleniej Górze.

Przedstawicielka grona rodziców podziękowała Zofii Czernow za pięknie wyremontowany żłobek i zwiększenie ilości miejsc w placówce, wręczając przy tym kwiaty.
– Kiedy podejmowaliśmy decyzję, że utworzymy tu dodatkowo dwie grupy żłobkowe, nie zdawaliśmy sobie sprawy jakie to będzie duże przedsięwzięcie. Wiele pieniędzy przeznaczyliśmy na zabezpieczenia przeciwpożarowe i teraz wiemy, że nasze dzieci są bezpieczne i mają świetne warunki, aby rozwijać swoje umiejętności – powiedziała zastępczyni prezydenta miasta.

Rodzice są zachwyceni warunkami, jakie zastali po remoncie i cieszą się, że mogą zostawić swoje pociechy w bezpiecznych rękach.
– Dzisiaj Esterka jest pierwszy dzień w żłobku i nawet nie płakała. Deklarację złożyłam w marcu i dostała się głównie dlatego, że ma starszego brata, co jest również brane pod uwagę. Miałam oczywiście pewne obawy, jak zresztą każdy rodzic w takiej sytuacji, ale cieszę się bardzo, że moja córeczka chodzi do tego żłobka. Wszystkie sale dla dzieci są wykonane bardzo estetyczne i z pomysłem - powiedziała Anna Krzywy.

W uroczystości wzięli także udział radni miejscy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group