Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 7033
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Żłobek i przedszkola nie tak szybko...

Poniedziałek, 4 maja 2020, 14:28
Aktualizacja: Czwartek, 7 maja 2020, 16:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Żłobek i przedszkola nie tak szybko...
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Prezydent miasta Jeleniej Góry wystosował oświadczenie, w którym informuje o przygotowaniach do otwarcia miejskiego żłobka i przedszkoli. Jak zaznaczył Jerzy Łużniak, będzie to możliwe dopiero pod koniec maja.

Oświadczenie Prezydenta Miasta:

W wyniku konsultacji z dyrekcjami przedszkoli miejskich i żłobka miejskiego w Jeleniej Górze na temat stanu ich przygotowań do wznowienia działalności wypracowano wspólne stanowisko, z którego wynika, iż prawdopodobnym terminem uruchomienia placówek miejskich będzie dzień 25 maja br., o ile nie zajdą okoliczności, które nie wpłyną na jego zmianę. W przypadku placówek niepublicznych decyzję o ich uruchomieniu podejmą ich właściciele i kierownictwa.

Informacja Premiera RP o możliwości uruchomienia przedszkoli i żłobków już 6 maja br., w ramach ograniczania rygorów w walce z epidemią zawierała zastrzeżenia, że można to zrealizować pod warunkiem zastosowania się do rygorów określonych we wskazaniach Głównego Inspektora Sanitarnego oraz MEN, jakie spłynęły do samorządów dwa dni temu. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci, komfort psychiczny rodziców, a także ochronę zdrowia i życia pracowników, konieczność starannego przygotowania placówek, także w sferze aprowizacji i pracy kuchni do działalności w nowych szczególnych warunkach ponowne uruchomienie placówek może nastąpić prawdopodobnie po 24 maja br.

Twoja reakcja na artykuł?

24
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
5%
Nudzi
2
5%
Smuci
4
11%
Złości
6
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group