Wtorek, 28 marca
Imieniny: Anieli, Jana
Czytających: 8230
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zjednoczona opozycja manifestowała

Niedziela, 16 lipca 2017, 13:37
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 lipca 2017, 12:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zjednoczona opozycja manifestowała
Fot. Przemek Kaczałko
Sprzeciw wobec polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości manifestowali dzisiaj (16.07) na Placu Ratuszowym członkowie i sympatycy środowisk związanych m.in. z Komitetem Obrony Demokracji, Platformą Obywatelską, Sojuszem Lewicy Demokratycznej czy Polskim Stronnictwem Ludowym. Jak przekonują, rząd PiS zabija demokrację w Polsce i stanowczo się temu sprzeciwiają.

Posłanka Zofia Czernow (PO) już nie obawia się, lecz jest przekonana, że w przyszłym tygodniu dojdzie do aktów przemocy pod Sejmem. Wszystko za sprawą kolejnych działań rządu, które zdaniem części opozycji (nie licząc ruchu Kukiz'15, który deklaruje, że nie chce uczestniczyć w "POPiS-owej wojence"), niszczą demokrację.

- Protestujemy przeciwko demolce Sądu Najwyższego, od którego wiele zależy w naszym kraju, a przede wszystkim wyniki wyborów – powiedział Krzysztof Moździerski, który liczy na to, że ludziom zaczęły się oczy otwierać i opozycja będzie zjednoczona. - Mordowana jest resztka demokracji i myślę, że tym razem ludzie będą razem – dodał lider jeleniogórskiego Komitetu Obrony Demokracji.

W pikiecie, która trwała nieco ponad pół godziny, brali udział przedstawiciele KOD-u, PO, PSL, SLD oraz mieszkańcy naszego regionu, którzy nie zgadzają się na metody sprawowania władzy przez PiS. Był również prezydent Jeleniej Góry, który przyznaje, że nie wie czy zjednoczenie na opozycji będzie już stałe. - Fantastyczni policjanci jeleniogórscy, którzy mieli nieszczęście być miesiąc czy trzy miesiące w szkole milicyjnej i kiedy zmienił się system, wiernie służyli Polsce – dzisiaj stracili pracę, a były prokurator stanu wojennego nagle jest w porządku – wspominał Marcin Zawiła, który liczy na opór obywatelski w stylu Mahatma Gandhiego czy Lecha Wałęsy. - Musimy do tych wzorów wrócić, bo jest niebezpiecznie – przekonuje M. Zawiła licząc, że do przemocy nie dojdzie. - Oni to są tchórze. Kiedy przyjdzie im stanąć oko w oko z ludźmi, wycofują się, uciekają – stwierdził prezydent Jeleniej Góry.

Zdaniem posłanki Zofii Czernow (PO) w spontanicznej jeleniogórskiej demonstracji wzięło dzisiaj udział 200 osób, ale trzeba pamiętać, że wielu ludzi jest na urlopach. Na pytanie czy nie obawia się, że w nadchodzącym tygodniu dojdzie do aktów przemocy pod Sejmem, posłanka zdecydowanie stwierdziła: Na pewno dojdzie! - Boję się, że w Sejmie też dojdzie do przemocy, bo żeby zapobiec procedowaniu ustawy, trzeba się mocno sprzeciwić i to mogą być bardzo różne metody, w tym bardzo drastyczne – zapowiada Zofia Czernow.

Jeszcze dzisiaj wieczorem (16.07, godz. 21:00) KOD zaprasza pod Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze, gdzie symbolicznie będą zapalane znicze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (183)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
1006
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group