• Piątek, 20 września 2019
  • Godz. 7:56
  • Imieniny: Eustachego, Euzebii, Filipiny
  • Czytających: 2735
  • Zalogowanych: 6
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zjednoczenie przeciwko bandytom

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 29 sierpnia 2008, 13:55
Aktualizacja: Sobota, 30 sierpnia 2008, 8:15
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Blisko 70 tysięcy złotych warta jest pomoc, którą w postaci nowoczesnego sprzętu i zapewnienia remontu pomieszczeń ofiarowało miasto policjantom. W piątek prezydent Marek Obrębalski uroczyście przekazał dary insp. Zbigniewowi Ciosmakowi, komendantowi miejskiemu policji w Jeleniej Górze.

Dzięki wsparciu miasta udało się wyremontować część zaniedbanych i nieużywanych do tej pory pomieszczeń w Komisariacie I Śródmieście przy ul. Armii Krajowej. – Policjanci prewencji mają dzięki temu nowoczesne szatnie, w których mogą się przebrać przed i po służbie oraz wziąć prysznic. Część parteru przeznaczono dla Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Gospodarczej KMP w Jeleniej Górze.
– Ten gmach wymagał gruntownego remontu. Miałem przyjemność zobaczyć efekty prac – mówi prezydent Marek Obrębalski. – To służy tworzeniu należnego środowiska pracy dla policjantów jeleniogórskich – dodał.

Policjanci dostaną też najnowocześniejszy sprzęt elektroniczny warty ponad 50 tysięcy złotych. W paczkach z darami są aparaty cyfrowe, kamery, skanery, laptopy i komputery stacjonarne, skanery, drukarki oraz rzutniki. – Na pewno przyczynią się one do poprawy jakości i szybkości pracy policji – podkreśla insp. Zbigniew Ciosmak.

– To kolejna edycja przekazywania sprzętu na potrzeby policjantów garnizonu jeleniogórskiego. – To bardzo miłe i dziękuję prezydentowi i radzie miasta za przyjęcie środków na fundusz wsparcia policji. Sprzęt zostanie wykorzystany racjonalnie i maksymalnie – zapewnia komendant Ciosmak.

Kamery trafią do bezpośredniego monitoringu podczas spotkań piłkarskich. W razie wystąpienia burd i bijatyk, policjanci będą mieli dowody w postaci filmu i uwiecznionych na nim stadionowych bandytów.
Komputery z kolei mają nowoczesne oprogramowanie, przydatne policji w wielu czynnościach. – Choćby w poszukiwaniu osób zaginionych na podstawie sygnału z telefonu komórkowego – tłumaczy podinsp. Zbigniew Markowski, zastępca komendanta miejskiego. – Są tam trójwymiarowe mapy, na których można namierzyć rejon, skąd pochodzi sygnał danej komórki, jeśli zaginiony za jej pośrednictwem wzywa pomocy.

Pula, która przeznaczona jest na wsparcie policji, nie jest jeszcze do końca wykorzystana. A potrzeby funkcjonariuszy są spore. W najbliższych planach jest zamontowanie monitoringu w policyjnym areszcie, który bardzo często służy także za izbę wytrzeźwień. – Zamontujemy kamery na korytarzu i przejściach do PODZ – zapowiada Zbigniew Ciosmak.

Zapewni to nie tylko większe bezpieczeństwo osadzonym, lecz także pozwoli policjantom na skuteczną obronę w razie późniejszych oskarżeń o nieodpowiednie traktowanie. Są one bardzo często – i w znacznej większości przypadków – zupełnie bezpodstawnie wnoszone przez podejrzanych, którzy w ten sposób chcą opóźnić postępowanie we własnych sprawach.

Dotychczas policjanci musieli się gęsto tłumaczyć, że nic złego nie zrobili. Wkrótce każde osadzenie będzie filmowane, a kadry będą mogły zostać użyte jako dowód w ewentualnym postępowaniu.

Jak podkreślił insp. Zbigniew Ciosmak, nowy sprzęt pozwoli także policji na dostarczenie prokuraturze i sądom materiałów śledczych znacznie lepszej jakości. Ma to także przyspieszyć działania wszystkich organów wymiaru sprawiedliwości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~MK 29-08-2008 14:09
Kolejny wielki sukces Wodza Marka Obrębalskiego. Słyszałem, że jego celem jest przeniesienie stolicy do Jeleniej Góry. W końcu Jelenie Góra to szybko rozwijające się elitarne miasto.
~COP 29-08-2008 15:19
Znowu szykuje się wymiana nowych laptopów dla Naczelników, a my jak zwykle dostaniemy te stare po nich. Pozdrawiam.
~luis 29-08-2008 16:00
marl 29-08-2008 18:18
Dobrze że są środki dla policji, tylko op co to "uroczyste przekazywanie"? Powinni dostać i tyle, a tu od razu przekazywanie, uściski i inne duperele, zamiast pozytecznych rzeczy władza spędza czas na takich właśnie bibkach i bankietach, otwarciach, przemówieniach, okazjach z wielka pompą. Przekazywac, otwierać uruchamiać w normalnym trybie bez całej świty i sztucznych grzeczności.
~a 29-08-2008 18:38
policja bedzie miala nowe zabawki ;)
~Miejscowy 29-08-2008 18:44
A może tak w ramach współpracy miasta ze wsią uaktywnić komisariat na Zabobrzu. Już bokiem wychodzą te ciągłe nocne wrzaski, tłuczenie szkła, niszczenie wszystkiego napotkanego na drodze przez hordy napompowanych piwem bandziorów.
~lubiacy policje 29-08-2008 19:07
Ciesze siE,że slużby dostały nowy sprzet, który oczywiscie dostaną naczelnicy, a Policjanci z prewencji będa dalej musieli kupowac sobie stare komputery lub pisac na maszynach do pisania długie notatki!!musza również kupowac sobie długopisy i kartki bo nasza policja jest biedna!! a co do remontow to przydało by sie wyremontowac Komisariat Kowary panie Orębalski-fatalne warunki , 4 biurka , 2 komputery i kilkadziesiąt policjantow, brut wokoło.A WYMAGACie!!!!!!
~Sabath 29-08-2008 19:39
a w szatniach też będą kamery ? bo właśnie w szatniach i wc lubi się dziać ;-)
~Ale o co ? 29-08-2008 20:29
Do lubiącego policję. Czy BRUT to skrót od brutalność ?
~b.... 29-08-2008 21:10
lubie policje ! :) szczegolnie jednego pana :) sa ok. ale rzeczywiscie przydalo by sie mniej imprez - zgadzam sie z wpisem z 18:18. rowniez z 18:44..
piipi 30-08-2008 0:45
..i FAJNIE !!.~Policji ..NIE mozna zalowac.~Oni sa nam..ZAWSZE potrzebni.
ulvhedin 30-08-2008 15:37
starych policjantów juz sie nie zmieni i tyle, wiec mozna im wybaczyć buractwo i chamstwo ale najgorsze jest to ze tkzw nowa kadra jest jeszcze gorsza od tej starej.Zimny łokiec, guma w gębie, czarne okulary i szydercze usmiechy podczas rutynowych czynnosci to codzienny widok na jeleniogórskich ulicach......
~hydrant 30-08-2008 21:57
do wpisu z 15:37 to sie nazywa szpan :) tez to znam. nowi sa wlasnie tacy jak piszesz. najgorsze jest to, ze wstepuja do policji (nie twierdze,ze wszyscy z nich) tylko po to, by moc powiedziec "jestem z policji".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group