Sobota, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 5269
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KOWARY: Zjazd rogatymi na resztkach śniegu

Niedziela, 13 marca 2011, 9:21
Aktualizacja: 9:22
Autor: Coolazooch
KOWARY: Zjazd rogatymi na resztkach śniegu
Fot. Krzysztof Malko
Wczoraj w Kowarach odbył się X Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi i Liga Sań Rogatych. Pomimo wiosennej aury na trasie zjazdu sań stan pokrywy śnieżnej pozwolił na rozegranie zawodów.

Impreza zorganizowana została przez gminę Kowary. Warto również przypomnieć, że zjazd saniami to tradycja sprzed 200 lat, której kiedyś oddawała się w Karkonoszach miejscowa elita, zamożni kuracjusze i turyści.

W zawodach wzięły udział zespoły z Polski, Słowacji jak i z Czech, tworząc dwuosobowe ekipy. Impreza jednak nie składała się tylko wyścigów, oprócz tego drużyny brały udział w dodatkowych konkurencjach: piłowanie pieńka czy odpowiadanie na pytania z historii sań. Ponadto odbył się konkurs na najbardziej oryginalny strój z epoki.

Czas umilił występ ludowego zespołu – Kowarskie Wrzosy. Pod sceną organizowano różnego rodzaju zabawy dla gości, było dmuchanie balonów, obwiązywanie papierem toaletowym na czas, wszyscy bawili się świetnie i cieszyli się z wygranych nagród.

Bar na powietrzu oferował coś na ciepło: każdy mógł się napić grzanego wina lub gorącej kawy. Pod koniec imprezy zostały ogłoszone wyniki zawodów. W Międzynarodowym Zjeździe Saniami Rogatymi pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Słowacji, na drugiej pozycji znaleźli się nasi rodacy a na trzecim miejscu uplasowała się załoga z Czech. Nagrody wręczyli: posłanka Elżbieta Zakrzewska oraz burmistrz Kowar Mirosław Górecki. W imprezie aktywnie uczestniczył Zbigniew Leszek, prezes Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group