Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 8637
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zimowy paraliż na drogach

Sobota, 21 stycznia 2023, 10:53
Aktualizacja: 10:55
Autor: WAC
Jelenia Góra: Zimowy paraliż na drogach
Fot. WAC
Z bardzo trudnymi warunkami, związanymi z atakiem zimy muszą się zmagać dziś od rana (21 stycznia) kierowcy na drogach Kotliny Jeleniogórskiej.

Dojazd do wielu miejscowości jest bardzo utrudniony, a wiele osób w ogóle zrezygnowało z podróży. Ci, którzy wyjechali poruszają się śliskimi i zasypanymi drogami w żółwim tempie.

Jak informują służby - w regionie nie doszło do poważniejszych zdarzeń drogowych spowodowanych obfitymi opadami. W Piechowicach, na ulicy ul. Jeleniogórskiej cysterna utknęła na podjeździe blokując przejazd jednym pasem. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo.

Jak informuje rzecznik spółek miejskich Zbigniew Rzońca wszystkie pojazdy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej służące do zimowego utrzymania dróg są w trasie. Już od godziny 23.45 wczoraj drogi główne i arterie były odśnieżane. Do południa autobusy MZK dojeżdżają do wszystkich miejscowości. Kierowcy autobusów informowali jednak o problemach z poruszaniem się pojazdów w Przesiece i Sosnówce.

Niestety z czasem sytuacja uległa pogorszeniu. Z powodu obfitych i długotrwałych opadów śniegu autobusy MZK od około godziny 14 nie dojeżdżają praktycznie do żadnych miejscowości górskich.

Część pojazdów ugrzęzła w zaspach, część stoi za innymi zagrzebanymi w śniegu samochodami - informuje MZK. - Sytuacja jest dynamiczna. Ciągle mamy nadzieję, że ulegnie poprawie.

Mocno utrudniony jest też wyjazd z Jeleniej Góry w kierunku Wrocławia i Zgorzelca.

Twoja reakcja na artykuł?

18
20%
Cieszy
19
21%
Hahaha
6
7%
Nudzi
3
3%
Smuci
11
12%
Złości
34
37%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (78)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
115
Tak, to odpowiedzialna praca
17%
Dostają trochę za dużo
17%
Dostają o wiele za dużo
34%
To oburzające ile zarabiają
32%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group