Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8037
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zimowe zajęcia w SP 8

Wtorek, 1 lutego 2022, 7:08
Autor: WAC
Jelenia Góra: Zimowe zajęcia w SP 8
Fot. WAC
Warsztatami ceramicznymi oraz spotkaniem z przedstawicielem Straży Miejskiej rozpoczęły się wczoraj (31.01) zajęcia zimowe w Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze.

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze są zajęcia organizowane w okresie przerw w nauce przez szkolne Integracyjne Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Regułą jest że biorą w nich udział również uczniowie z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego dotknięci różnymi dysfunkcjami. Nie inaczej jest też w tym roku. W bezpłatnych zajęciach, trwających przez pierwszy tydzień ferii uczestniczy grupa uczniów z klas I – IV. Opiekę nad nimi sprawują jako wolontariusze nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 8 oraz uczniowie starszych klas. Warsztaty są finansowane ze środków koła TPD, które są pozyskiwane między innymi na kiermaszach świątecznych.

W programie naszych warsztatów są zajęcia sportowe i taneczne, wycieczka do wioski lapońskiej Kalevala w Borowicach, wizyta we wrotkarni oraz projekcje filmowe - mówi przewodnicząca koła TPD Jolanta Płonka. - Dziękujemy naszym darczyńcom, bo gdzie zwracaliśmy się o zniżki cen biletów wstępu, to nie spotkaliśmy się z odmową. Jesteśmy też wdzięczni dyrektor naszej szkoły Marii Silibert – Salaburze, która nas wspiera i umożliwiła nam przeprowadzenie tych warsztatów.

Twoja reakcja na artykuł?

14
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
25%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group