Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 6102
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zimowe wakacje na powtórki

Wtorek, 2 lutego 2010, 9:02
Aktualizacja: 9:03
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zimowe wakacje na powtórki
Fot. Angela
Jak się okazuje ferie to dobry czas nie tylko na odpoczynek, ale również na nadrobienie zaległości i wzbogacenie swojej wiedzy. Bezpłatną pomoc swoim uczniom w okresie zimowego wypoczynku oferuje m.in. jeleniogórski „Mechanik”. Dzięki realizowanemu w szkole programowi uczniowie zawodówki mogą podciągnąć się z matematyki, języków czy innych przedmiotów.

Program „Modernizacja kształcenia na Dolnym Śląsku”, w ramach którego z pomocy skorzystają m.in. uczniowie szkoły zawodowej w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” jest realizowany w większości szkół na całym Dolnym Śląsku od listopada minionego roku.

– W projekcie bierze udział 135 z całego Dolnego Śląska. Całym programem kieruje wałbrzyskie Centrum Informacji Zawodowej. Każda ze zgłoszonych szkół musiała napisać program rozwojowy i na podstawie tego programu szkołom były przyznawane odpowiednie ilości godzin do różnego typu zajęć. Uczniowie szkół zawodowych uczący się we wszystkich zawodach mogą rozwijać tzw. kompetencje kluczowe. Dodatkowe godziny uzyskała branża mechaniczna oraz turystyczno-handlowa-gastronomiczna – mówi Wanda Kozyra, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”.

Te branże w ramach programu realizują zajęcia wyrównawcze. W okresie ferii nauczyciele umawiają się z grupami chętnych osób, które nie tylko mają zaległości w nauce, ale też chcą rozwijać umiejętności i wzbogacać swoją wiedzę z matematyki, przedsiębiorczości, języków angielskiego i niemieckiego.

Oprócz tego przez cały okres realizacji projektu uczniowie mają zapewnione doradztwo zawodowe i opiekę psychologiczną. W późniejszym czasie będą też mogli uczestniczyć w wycieczkach, stażach oraz w forach zawodowych.
– Zajęcia te są prowadzone w celu niwelowani różnic w szkolnictwie zawodowym. Naszej szkole na cały okres trwania projektu, który potrwa do końca kwietnia przyszłego roku, przyznano około 1500 godzin – mówi szefowa „Mechanika”.
Pieniądze na realizację projektu pochodzą z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Strukturalnego, Kapitału Ludzki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group