Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 4372
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zimowe utrzymanie ulic zadaniem MPGK

Wtorek, 4 grudnia 2012, 9:48
Aktualizacja: 9:49
Autor: UM
– Miasto Jelenia Góra podpisało umowę na zimowe utrzymanie dróg w granicach Jeleniej Góry z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej, które dysponuje niezbędnym sprzętem – informuje rzecznik UM Cezary Wiklik.

- Zgromadziliśmy 1.818 ton materiałów, niezbędnych do akcji zimowej – powiedziano w tej firmie. – To pozornie duży zapas, ale faktycznie, gdyby zima była bardzo śnieżna, wystarczy to na około 6 tygodni. Później będziemy zapasy uzupełniać. Nasz tabor – pługo-piaskarki jest na tyle uniwersalny, że jest też przygotowany do stosowania solanki, więc dziewięć posiadanych przez nas pojazdów może obsłużyć miasto nawet w trudnych warunkach.

MPGK solankę przygotowuje na bieżąco we własnym zakresie, bowiem jej skład jest zależny od temperatury powietrza, ale w temperaturze od minus 20 st. C. i niżej każda chemia w konfrontacji z zimą traci na skuteczności. A utrzymanie ciągłości ruchu na drogach zależy też od wielu uwarunkowań poza nami, jak choćby możliwości pracy pługów na ulicach, gdzie parkują samochody – twierdzą w MPGK. .

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group