Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5421
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Zimowa ucieczka

Wtorek, 10 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:25
Autor: TEJO
Marta, czternastolatka z Będzina uciekła z domu. Trafiła z Kamilem swoim o osiem lat starszym chłopakiem z Koszalina do Szklarskiej Poręby. Pieniędzy wystarczyło im na tydzień, który spędzili w jednym z pensjonatów. Aby zarobić na powrót do domu, postanowili kogoś obrabować.

To nie fikcja, ale rzeczywistość. Mieszkanka miasta pod Szrenicą, która samotnie szła ulicą Demokratów, nie spodziewała się, że raptem Kamil przyłoży jej nóż do gardła i zażąda pieniędzy.
Zadziałał instynkt: kobieta zaczęła głośno wzywać pomocy i spłoszyła bandytę.

Marta stała po drugiej stronie ulicy, oczekując na pomyślny skutek napadu. Kiedy jej kompan przestraszył się krzyków napadniętej kobiety, uciekł. Nastolatka podążyła w jego kierunku. Po kilku minutach złapał ich patrol policji.

– Dziewczynę zatrzymano i przekazano rodzicom. Nieletnia była poszukiwana przez koszalińską policję – mówi komisarz Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej komendy. Jej przyjaciel ogląda teraz świat z okien celi Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze. W zakładzie karnym może spędzić nawet piętnaście lat: taka kara grozi za czyn, który popełnił.

Wspomniana sprawa i tak zakończyła się bez takiego dramatu, jak podobne wydarzenie, które miało miejsce kilka lat temu w Karpaczu. Wówczas para uciekinierów, która zamieszkała w jednym z pensjonatów, usiłowała zabić jego właścicielkę. Powód: brak pieniędzy na zapłatę za nocleg.
Na szczęście rodzinie ofiary udało się zapobiec tragedii.

Policjanci apelują do właścicieli hotelów i pensjonatów, aby ci zwracali szczególną uwagę na młode osoby, które zechcą zamieszkać w najbliższym czasie w ich placówkach.
Już w poniedziałek zaczynają się zimowe ferie. Podobnych przypadków może być więcej.

Imiona bohaterów zostały zmienione

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group