Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 5547
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zimowa laba już od jutra

Niedziela, 13 lutego 2011, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: Zimowa laba już od jutra
Fot. TEJO
Zgodnie z rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu tegoroczne ferie zimowe w Jeleniej Górze jak i innych miastach Dolnego Śląska zaczynają się 14 lutego (w poniedziałek) i kończą 27 lutego (w niedzielę). Jeleniogórskie placówki kulturalne i sportowe w regionie przygotowały specjalne programy i mnóstwo ciekawych atrakcji dla dzieci, które nie wyjeżdżają na zimowy odpoczynek.

Ferie niekoniecznie trzeba spędzać przed ekranem telewizora czy komputera. Lepiej bawić się na świeżym powietrzu lub brać udział w zawodach sportowych. Mecze piłki koszykowej, gry i zabawy na lodowisku, turniej hokeja (open) to tylko niektóre atrakcje, które czekają młodych uczestników podczas tegorocznych ferii zimowych w Międzyszkolnym Ośrodek Sportu przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 12.

Dla uczniów szkół podstawowych Jeleniogórskie Centrum Kultury przygotowało artystyczne półkolonie zimowe „Księga pięciu zmysłów”, a jedną z atrakcji będzie wspinaczka na sztucznej ścianie. W Osiedlowym Domu Kultury w ramach zimowiska dla dzieci w wieku 7-12 lat „Ferie bez nudy” przewidziano w programie m.in. zajęcia w pracowniach, inscenizacje teatralne, wyjścia na basen, wycieczki, przejażdżki konne, ognisko z pieczeniem kiełbasek, kulig oraz gry i zabawy sportowe.

Ciekawy program na ferie zorganizował także Młodzieżowy Dom Kultury „Jelonek”. Odbędzie się tu m.in. konkurs plastyczny „W zimowej szacie”, zajęcia manualne, turniej gier świetlicowych i zawody sportowe, bal przebierańców „W karnawałowych rytmach”, prezentacje artystyczne dzieci „Otwarta scena”, nauka piosenek oraz zajęcia plastyczne „Zwinne ręce”.
Poza tym w okresie ferii – podobnie jak przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych przy Al. Jana Pawła II – przy MDK „Jelonek” udostępniony zostanie tzw. „Biały Orlik” czyli sztuczne lodowisko, gdzie będzie można wypożyczyć łyżwy.

Nie będą się nudzić również ci, którzy skorzystają z oferty zajęć edukacyjno-rekreacyjnych w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Sobieszowie. Program zajęć został podzielony na dwa turnusy: „Na tropie sztuki…” i „Kraina lalek”. Natomiast Piechowicki Ośrodek Kultury przez ferie prowadzić będzie nieodpłatne zajęcia plastyczne i komputerowe, wycieczki, gry, zabawy i konkursy dla dzieci ze szkół podstawowych.

Jeleniogórski Zarząd Rejonowy Stowarzyszenia Ligi Obrony Kraju zorganizował ferie pod nazwą „Zima z LOK 2011”. Sekretarz zarządu LOK-u Szymon Dadaczyński zaprasza wszystkich chętnych (szczegółowe informacje pod tel. 696 862 340) na zawody, treningi, pojedynki biathlonowe i szermiercze w poniedziałki - „Na Skałce” Wzgórze Kościuszki 6 w godz. 10.00-16.00, we wtorki w godz. 14.00-17.00 - „Na Jaskółce” – LO nr 1 im. Żeromskiego oraz w piątki w godz. 14.00-17.00 - „Na niebieskiej” LO nr 3 przy Al. Jana Pawła II.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group