Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 7324
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zimowa Kraina Łagodności – koncert już dzisiaj

Wiadomości: Region
Sobota, 16 stycznia 2016, 8:35
Aktualizacja: 15:11
Autor: Org
Fot. Archiwum Organizatorów
Ta wiadomość z pewnością ucieszy miłośników piosenki autorskiej, poetyckiej czyli tzw. łagodnych muzycznych klimatów. W Kotlinie Jeleniogórskiej niedawno rozpoczął się nowy cykl imprez „Szwajcarkowe Granie”, który wspólnie organizują: Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości z Janowic Wielkich, Schronisko „Szwajcarka” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach. Wstęp na imprezy jest wolny.

W sobotę, 16 stycznia o godz. 19:00 w sali kominkowej schroniska „Szwajcarka”, u podnóża Sokolików, odbędzie się już trzeci koncert z tego cyklu. Tym razem wystąpi lider łódzkiego zespołu „Caryna” – Łukasz „Ziutu” Nowak, któremu będą towarzyszyć muzycy: Adam Marańda oraz Hubert Liczbański. Po koncercie tradycyjnie goście zostaną zaproszeni na wspólne, wielogodzinne muzykowanie z wykonawcami.

Dwa pierwsze koncerty odbyły się pod koniec ubiegłego roku. Pomysł takich cyklicznych spotkań w górskiej scenerii zyskał grupę wiernych słuchaczy. „Szwajcarkowe Granie” otworzył występ duetu Piotr Pieńkowski-Wojtek Lachowski z Bydgoszczy, w drugim koncercie zaprezentował się jeleniogórski zespół "Bądź Ciszą". Po każdym występie przez wiele godzin artyści i publiczność brali udział w śpiewankach.
Organizatorzy planują już kolejne muzyczne spotkania.

W galerii można obejrzeć zdjęcia z w/w spotkań autorstwa Dominika Sadowskiego (FOTOSUDETY), Urszuli Styczyńskiej oraz z archiwum stowarzyszenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group