Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 4155
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Zimno zaskoczyło

Piątek, 4 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 4 sierpnia 2006, 13:28
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Zimno zaskoczyło
Fot. Arkadiusz Piekarz
Zaledwie sześć stopni Celsjusza powyżej zera pokazały termometry w piątek rano na Śnieżce. Gwałtowne załamanie pogody przegoniło ze szlaków turystów. W górach leje deszcz, wieje północny wiatr i jest bardzo zimno. Podobnie – w Kotlinie Jeleniogórskiej.

Przy temperaturze ponad 25 stopni Celsjusza, która panowała jeszcze w czwartek, takie ochłodzenie to zapewne szok termiczny dla wszystkich, którzy przez ostatnich kilka tygodni narzekali na upały.

Na szczęście turyści wzięli pod uwagę zapowiadaną zmianę pogody i nie wychodzą na szlaki. – Nie mieliśmy żadnych interwencji – powiedział nam dyżurny ratownik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Z tych samych przyczyn opustoszał basen przy ulicy Sudeckiej, na którym w czwartek było tłoczno. Z powodu niskiej temperatury powietrza nie ma chętnych do kąpieli.

Z powodu ochłodzenia martwią się nie tylko letnicy, ale i organizatorzy zapowiadanych na weekend imprez. Zimno i opady na pewno odstraszą część publiczności.
Paradoksalnie nie są też zadowoleni właściciele restauracji i mniejszych lokali gastronomicznych, którzy prowadzą ogródki piwne na placu Ratuszowym. – Skrajne upały nie zachęcały ludzi, bo na placu było straszliwie gorąco. Teraz z kolei jest za zimno – powiedział nam jeden z panów obsługujących ogródki.

Deszcz jest za to zbawieniem dla rolników i leśników. Zapowiadane na najbliższe dni opady na pewno odsuną widmo suszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group