Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 5115
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Zima w górach – zamknięto szlaki

Czwartek, 15 października 2009, 15:17
Aktualizacja: 15:18
Autor: Angela
REGION: Zima w górach – zamknięto szlaki
Fot. GOPR
W związku z grubą pokrywą śniegu i silnym wiatrem do 100 km/h zamknięto dwa szlaki turystyczne: czerwony od Schroniska nad Łomniczką przez Kocioł Łomniczki do Schroniska Dom Śląski oraz żółty od Schroniska Strzecha Akademicka przez Biały Jar do Śląskiej Drogi.

Dzisiaj rano pokrywa śnieżna w wielu miejscach Karkonoszy wynosiła ponad pół metra. We wklęsłych miejscach odnotowano nawet 1,5 metra śniegu, a prędkość wiatru w porywach wynosiła ponad 100 km/h. To sprawiło, że warunki do chodzenia po górach są bardzo ciężkie i niebezpieczne. Dodatkowo ogłoszono pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

Stąd decyzja o zamknięciu dwóch najtrudniejszych szlaków turystycznych, od Schroniska nad Łomniczką przez Kocioł Łomniczki do Schroniska Dom Śląski oraz od Schroniska Strzecha Akademicka przez Biały Jar do Śląskiej Drogi – mówi Przemysław Tołoknow, zastępca dyrektora Karkonoskiego Parku Narodowego.

Przestrzegamy też przed bardzo trudnymi warunkami na innych szlakach, gdzie jest bardzo ślisko. Wyprawę w góry radzimy więc odłożyć. Już w przyszłym tygodniu warunki pogodowe mają być dużo lepsze niż obecnie. Jeśli tak się stanie szlaki zostaną otwarte ponownie, o czym poinformujemy.

Przemysław Tołoknow przypomina też, że każdy turysta, który zostanie zauważony na zamkniętym szlaku zostanie pouczony i zawrócony. Bezmyślnych wędrujących, którzy zdecydują się na wycieczkę po zamkniętym szlaku, spotkać mogą jednak o wiele poważniejsze konsekwencje – utrata zdrowia a nawet życia. Wybierając się w góry należy kierować się więc zdrowym rozsądkiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1196
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group