Czwartek, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 10839
Zalogowanych: 26
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Zima trzyma

Sobota, 7 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 9:22
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Zima trzyma
Idealne warunki dla narciarzy i pełne uroku zimowe krajobrazy dla turystów. Najchłodniejsza pora roku pokazuje swoje ładniejsze oblicze, choć na drogach wciąż jest bardzo ślisko.

W całych Karkonoszach panują ujemne temperatury, ale prześwituje słońce i jest bardzo dobra widoczność – poinformował w sobotę Zbigniew Bogaczyk, ratownik dyżurny Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Czynne są wszystkie wyciągi i urządzenia narciarskie. Na stokach jest wielu amatorów białego szaleństwa. Goprowcy nie odnotowali ostatnio poważniejszych interwencji i mają nadzieję, że tak właśnie będzie podczas weekendu.

Ratownicy przypominają, że w górach obowiązuje trzeci w pięciostopniowej skali stopień zagrożenia lawinowego. Szlaki są twarde i miejscami pokryte lodem.

Jednak, aby dostać się na trasy, trzeba do górskich kurortów dojechać. A drogi w karkonoskich miejscowościach wciąż są bardzo śliskie. Policja drogowa apeluje do kierowców o rozwagę.

Na roztopy raczej się nie zanosi, a temperatura ma spadać znacznie poniżej zera, zwłaszcza nocami.

Synoptycy nie zapowiadają też większych opadów śniegu. Takie prognozy cieszą drogowców. – Od listopada przejechaliśmy już prawie 16 tysięcy kilometrów, aby odśnieżać ulice w mieście – powiedział Stanisław Sokoliński, szef Działu Estetyki Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze.

To znacznie więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, kiedy w styczniu panowały dodatnie temperatury, a pogoda przypominała jesień niż zimę.

Choć teraz w mieście wciąż zalegają zwały śniegu, nie ma na razie planów, aby je usunąć. – Niewykluczone, że jeżeli pojawią się kolejne, intensywne opady, miasto zleci nam wywóz śniegu z ulic w centrum Jeleniej Góry – usłyszeliśmy w MPGK. W ostatnich latach zdarzało się tak kilka razy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
787
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Aktualności
Czy taka hala będzie u nas?
 
Aktualności
Syreny w hołdzie koledze ze wschodniej granicy
 
Aktualności
Kawka u Boskich
 
Kultura
Festyn w Miłkowie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group