Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 4021
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zima trzyma

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Sobota, 7 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 9:22
Autor: TEJO
Idealne warunki dla narciarzy i pełne uroku zimowe krajobrazy dla turystów. Najchłodniejsza pora roku pokazuje swoje ładniejsze oblicze, choć na drogach wciąż jest bardzo ślisko.

W całych Karkonoszach panują ujemne temperatury, ale prześwituje słońce i jest bardzo dobra widoczność – poinformował w sobotę Zbigniew Bogaczyk, ratownik dyżurny Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Czynne są wszystkie wyciągi i urządzenia narciarskie. Na stokach jest wielu amatorów białego szaleństwa. Goprowcy nie odnotowali ostatnio poważniejszych interwencji i mają nadzieję, że tak właśnie będzie podczas weekendu.

Ratownicy przypominają, że w górach obowiązuje trzeci w pięciostopniowej skali stopień zagrożenia lawinowego. Szlaki są twarde i miejscami pokryte lodem.

Jednak, aby dostać się na trasy, trzeba do górskich kurortów dojechać. A drogi w karkonoskich miejscowościach wciąż są bardzo śliskie. Policja drogowa apeluje do kierowców o rozwagę.

Na roztopy raczej się nie zanosi, a temperatura ma spadać znacznie poniżej zera, zwłaszcza nocami.

Synoptycy nie zapowiadają też większych opadów śniegu. Takie prognozy cieszą drogowców. – Od listopada przejechaliśmy już prawie 16 tysięcy kilometrów, aby odśnieżać ulice w mieście – powiedział Stanisław Sokoliński, szef Działu Estetyki Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze.

To znacznie więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, kiedy w styczniu panowały dodatnie temperatury, a pogoda przypominała jesień niż zimę.

Choć teraz w mieście wciąż zalegają zwały śniegu, nie ma na razie planów, aby je usunąć. – Niewykluczone, że jeżeli pojawią się kolejne, intensywne opady, miasto zleci nam wywóz śniegu z ulic w centrum Jeleniej Góry – usłyszeliśmy w MPGK. W ostatnich latach zdarzało się tak kilka razy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Staszek 7-01-2006 11:45
No w tym roku jest taka mieszana zima trochę chlapy troche prawdziwego śniegu. Ja osobiście wolę lato:P. Mam nadzieję że będzie dobra zima. Polecam zjazdy na sankach, skidach itd. na górze szybowcowej ostatnio byłem i jest super ..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group