Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6521
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zielonoświątkowy festyn Bractwa Kurkowego

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 9 czerwca 2014, 8:05
Aktualizacja: Wtorek, 10 czerwca 2014, 7:39
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Tradycyjnie w Zielone Świątki Bractwo Kurkowe Ziemi Jeleniogórskiej zorganizowało festyn, podczas którego przyjęto nowych członków. Na przybyłych gości czekało w Cieplicach mnóstwo atrakcji – od konkursu strzeleckiego po występy artystyczne i wystrzał z armaty.

- Zielone Świątki to tradycyjne święto wszystkich bractw strzeleckich. Na Zielone Świątki zawsze strzelamy do kura, oczywiście tylko bracia mają prawo strzelać do kura i to są nasze największe w roku zawody. Wszyscy inni (nie członkowie bractwa) mogą strzelać z pistoletu i karabinu w kalibrze 0.22 - powiedział hetman Bractwa Kurkowego Andrzej Więckowski.

- Były strzały armatnie, ślubowania, występy rozmaitych zespołów ludowych. To piękny festyn, który będziemy corocznie organizować – dodał. – Obecnie Bractwo liczy ok. 40 członków, jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy chcą uprawiać strzelectwo i pielęgnować tradycje historyczne – zaznaczył hetman Bractwa Kurkowego.

Czas przybyłym gościom umilały występy zespołu rogów myśliwskich, chóru „Harfa” i wielu innych zespołów ludowych. Drogowe miasteczko dla najmłodszych przygotowała straż miejska.
Nowymi członkami Bractwa zostali: Anna Chadży, Wiktor Marconi oraz Kazimierz Żarczyński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~coltwalker 9-06-2014 10:30
skoro tak lubują się w dawnych czasach(stroje itp) to powinni strzelać z replik broni z tamtego okresu zamiast z kbks.
~glock 9-06-2014 14:03
pani na zdjęciu 4 zdecydowanie nie powinna brać broni do ręki,lufa nigdy nie powinna być skierowana w strone innej osoby,mam nadzieję że to tylko atrapa.
~ 10-06-2014 0:13
Pan Macaroni (pseudo "Prosiaczek") nawet z procy zrobiłby sobie krzywdę. Dać takiemu strzelbę do ręki to nieszczęście gotowe.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group