Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 6968
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zielonoświątkowy festyn Bractwa Kurkowego

Poniedziałek, 9 czerwca 2014, 8:05
Aktualizacja: Wtorek, 10 czerwca 2014, 7:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zielonoświątkowy festyn Bractwa Kurkowego
Fot. Przemo
Tradycyjnie w Zielone Świątki Bractwo Kurkowe Ziemi Jeleniogórskiej zorganizowało festyn, podczas którego przyjęto nowych członków. Na przybyłych gości czekało w Cieplicach mnóstwo atrakcji – od konkursu strzeleckiego po występy artystyczne i wystrzał z armaty.

- Zielone Świątki to tradycyjne święto wszystkich bractw strzeleckich. Na Zielone Świątki zawsze strzelamy do kura, oczywiście tylko bracia mają prawo strzelać do kura i to są nasze największe w roku zawody. Wszyscy inni (nie członkowie bractwa) mogą strzelać z pistoletu i karabinu w kalibrze 0.22 - powiedział hetman Bractwa Kurkowego Andrzej Więckowski.

- Były strzały armatnie, ślubowania, występy rozmaitych zespołów ludowych. To piękny festyn, który będziemy corocznie organizować – dodał. – Obecnie Bractwo liczy ok. 40 członków, jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy chcą uprawiać strzelectwo i pielęgnować tradycje historyczne – zaznaczył hetman Bractwa Kurkowego.

Czas przybyłym gościom umilały występy zespołu rogów myśliwskich, chóru „Harfa” i wielu innych zespołów ludowych. Drogowe miasteczko dla najmłodszych przygotowała straż miejska.
Nowymi członkami Bractwa zostali: Anna Chadży, Wiktor Marconi oraz Kazimierz Żarczyński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group