Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6195
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zieloni zwierają szyki

Wtorek, 27 kwietnia 2010, 7:32
Aktualizacja: Środa, 28 kwietnia 2010, 7:55
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Zieloni zwierają szyki
Fot. Ania
Kilkanaście stowarzyszeń ekologicznych z województwa dolnośląskiego podpisało porozumienie, w ramach którego powstało Forum Sudeckie. Inauguracja odbyła się w minioną niedzielę w Hotelu Malachit w Karpaczu. Jednym z powodów fuzji jest sprzeciw wobec perspektywy lokowania na naszym terenie elektrowni wiatrowych.

– Jest to umowa o współpracy w zasadzie wszystkich organizacji pozarządowych, które chcą wspólnie działać , wspierać się dla zachowania krajobrazu, kultury i przyrody Sudetów. Wydaje się nam, że zdecydowanie wpłynie to na silniejsze oddziaływanie – mówi Sławomir Lange, prezes Stowarzyszenia Ochrony Krajobrazu i Architektury Sudeckiej.

Pomysł stworzenia forum padł podczas spotkania w Dobkowie. Kilka organizacji omawiało wówczas problem związany elektrowniami wiatrowymi, które chce się lokalizować na terenie Przedgórza Sudeckiego. – Według nas, naukowców i ludzi, którzy żyli przy takich farmach, są one absolutna pomyłką. Szczególnie na tym terenie warunki wiatrowe nie sprzyjają lokalizacji tych farm – mówi Sławomir Lange.

Elektrownie wiatrowe stały się więc jednym z tych elementów, ze względu na które część organizacji pozarządowych chce zjednoczyć swoje siły. Deklarowali to także niektórzy przedstawiciele stowarzyszeń podczas niedzielnego spotkania.
- Nasza formuła jest otwarta, chcemy się razem wspierać . Tak samo jak wystąpiliśmy do ministerstwa infrastruktury, do posłów w sprawie wiatraków, tak samo chcemy występować i w innych sprawach – mówi Sławomir Lange. - Współpraca tak naprawdę została już rozpoczęta, bo nie potrzeba do tego umów, ale porozumienie stanowi pewną bazę.

W ramach działalności forum mają się odbywać różnego rodzaju przedsięwzięcie np. imprezy kulturalne. Jednym z celów działań organizacji jest bowiem uzmysłowienie społeczeństwu dlaczego ekologia jest tak ważna oraz uwrażliwienie ludzi na dbałość o środowisko i przyrodę, która ich otacza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1401
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group