Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 10142
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zielone światło dla SOSW

Piątek, 7 czerwca 2019, 8:20
Aktualizacja: Sobota, 8 czerwca 2019, 6:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zielone światło dla SOSW
Fot. Przemek Kaczałko
Decyzja radnych w sprawie zmian budżetu miasta i Wieloletniej Prognozy Finansowej sprawia, że prezydent miasta będzie miał zielone światło do rozstrzygnięcia kolejnego przetargu na rozbudowę Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego przy ul. Kruszwickiej. Za nami trzy nieudane przetargi, ale zwiększenie planowanej kwoty na inwestycję prawdopodobnie pozwoli wyłonić wykonawcę w kolejnym podejściu.

W wyniku zmian w budżecie i WPF zwiększono środki na rozbudowę placówki SOSW przy ul. Kruszwickiej, z czego 2,179 mln zł zarezerwowano w budżecie na 2019 rok, a 5,3 mln zł zaplanowano w prognozie na 2020 rok. To oznacza, że w następnym podejściu Miasto będzie mogło przeznaczyć na ten cel niemal 7,5 mln zł. Z dotychczasowych trzech przetargów najniższe ceny oscylowały wokół 7,2 mln zł.

Przypomnijmy. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące budowę placówki przedszkolno-szkolnej dla dzieci niepełnosprawnych wraz z zagospodarowaniem terenu. Placówka dydaktyczna będzie budynkiem niepodpiwniczonym, dwukondygnacyjnym, przykrytym dachem płaskim, wyposażonym w instalację wodno-kanalizacyjną, wewnętrzną instalację wodociągową przeciwpożarową, instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną i wywiewną oraz instalację elektryczną i odgromową.

Budynek ma zawierać strefę wejściową (połączoną z budynkiem istniejącym) wraz z szatnią dla dzieci. Na parterze zlokalizowano sale zajęć dla dzieci przedszkolnych, a na I piętrze sale dla dzieci szkolnych. W budynku zaprojektowano również sale terapeutyczne, lekcyjne, salę wielofunkcyjną oraz świetlicę. Komunikacja pomiędzy kondygnacjami odbywa się klatką schodową oraz windą przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
- budowę dwukondygnacyjnej placówki przedszkolno-szkolnej dla dzieci niepełnosprawnych o kubaturze - 6130,39 m3;
- przebudowę i realizację niezbędnej infrastruktury technicznej, tj. przyłącza wodociągowego, instalacji kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wewnętrznej linii zasilającej oraz instalacji elektrycznej zasilającej oświetlenie zewnętrzne.
- powiększenie placu przed wejściem do budynku;
- budowę parkingu z 20 miejscami parkingowymi przy wjeździe na teren zespołu szkolnego;
realizację, wzdłuż projektowanego budynku, drogi pożarowej o nośności 100 kM/oś;
- remont nawierzchni przejścia pieszego przez park;
- korektę linii ogrodzenia w rejonie projektowanego parkingu wraz z montażem bramy przy wjeździe na parking oraz furtki w ogrodzeniu terenów sportowych;
- wykonanie elementów małej architektury, murków oporowych oraz placu zabaw w sąsiedztwie sal przedszkolnych.

Twoja reakcja na artykuł?

12
55%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
9
41%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group