Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8106
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Zielone światło dla budowy szkoły

Środa, 4 kwietnia 2018, 8:13
Aktualizacja: Czwartek, 5 kwietnia 2018, 7:34
Autor: WAC
Mysłakowice: Zielone światło dla budowy szkoły
Fot. Użyczone
Na ostatniej sesji radni Mysłakowic wyrazili zgodę na emisję obligacji gminnych. Pozwoli to na rozpoczęcie procesu inwestycyjnego, którego efektem ma być wybudowanie szkoły w Mysłakowicach.

Środki z ewentualnej emisji papierów wartościowych zostaną przeznaczone na sfinansowanie prac projektowych oraz uzyskanie pozwolenia na budowę kompleksu.

Jak mówi wójt gminy Mysłakowice Michał Orman, uchwała rady nie oznacza automatycznie, że obligacje zostaną na pewno wyemitowane. - Traktujemy to jako wentyl bezpieczeństwa, w przypadku gdyby nie udało się znaleźć innych źródeł sfinansowania projektu nowej szkoły - tłumaczy M. Orman. - Jeżeli będzie taka konieczność, obligacje będą wyemitowane najwcześniej jesienią. Wkrótce zostanie rozpisany przetarg na projekt nowej podstawówki Ze względu na wysoką kwotę będzie to tzw. przetarg unijny i cała procedura potrwa około dwa - trzy miesiące – podsumowuje wójt.

Koszty obiektu, który powstanie na działce w pobliżu siedzib Ośrodka Zdrowia i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wycenia się na 20-25 milionów złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
803
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group