Czwartek, 25 czerwca
18°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

"Zielarze" na ławie oskarżonych

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wpłynął wczoraj akt oskarżenia przeciwko mężczyznom podejrzanym o prowadzenie nielegalnych uprawy konopi indyjskich, z których pozyskiwano środki odurzające warte fortunę na czarnym rynku. Przestępców latem ubiegłego roku zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego.

reklamy

– Podejrzanemu, Rafałowi G., zarzucono również uprawianie wbrew przepisom ustawy konopi innych niż włókniste. Wielkość plantacji mogła dostarczyć znacznej ilości środka odurzającego o czarnorynkowej wartości ponad 1 miliona i 400 tysięcy złotych. Rafał G. miał także uprawiać zakazane rośliny w innym miejscu, z drugim oskarżonym Tadeuszem G. Plony z tej plantacji pozwalały na pozyskanie narkotyków wartych nie mniej niż 690 tysięcy złotych.

W lipcu 2009 roku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji dokonali przeszukań na terenie dwóch posesji w miejscowościach Wieściszowice i Błażkowa powiatu kamiennogórskiego. – Na terenie jednej z nich w budynku mieszkalnym ujawniono plantację ziela konopi a także wytworzony susz ziela konopi, z kolei na terenie drugiej posesji ślady świadczące o prowadzeniu tam wcześniejszej uprawy – informuje jeleniogórska prokuratura okręgowa.

Ujawniona w miejscowości Wieściszowice uprawa była dobrze zorganizowana, zaś do jej prowadzenia Rafał G. kradł prąd. Mężczyzna został na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Podczas postępowania sąd wypuścił G. z celi i zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 100 tysięcy złotych.

W toku śledztwa zabezpieczono na poczet grzywny jak i nawiązki orzekanej na cele związane z zapobieganiem i zwalczaniem narkomanii mienie podejrzanych o wartości ponad 230 tysięcy złotych.
– Mężczyznom grozi kara więzienia od 6 miesięcy do 8 lat – poinformował prokurator Marcin Zarówny, naczelnik Wydziału Śledztw Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Przyjmę zlecenia brukarskie-kostka brukowa, obrzeża, krawężniki, ogrodzenia Przyjmę zlecenia na układanie kostki brukowej, montaż obrzeży, krawężników, ogrodzeń panelowych i nie tylko. tel: 691 138 070 Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka