Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6258
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: "Zielarze" na ławie oskarżonych

Piątek, 12 marca 2010, 14:25
Aktualizacja: Sobota, 13 marca 2010, 8:07
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: "Zielarze" na ławie oskarżonych
Fot. dtp
Do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wpłynął wczoraj akt oskarżenia przeciwko mężczyznom podejrzanym o prowadzenie nielegalnych uprawy konopi indyjskich, z których pozyskiwano środki odurzające warte fortunę na czarnym rynku. Przestępców latem ubiegłego roku zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego.

– Podejrzanemu, Rafałowi G., zarzucono również uprawianie wbrew przepisom ustawy konopi innych niż włókniste. Wielkość plantacji mogła dostarczyć znacznej ilości środka odurzającego o czarnorynkowej wartości ponad 1 miliona i 400 tysięcy złotych. Rafał G. miał także uprawiać zakazane rośliny w innym miejscu, z drugim oskarżonym Tadeuszem G. Plony z tej plantacji pozwalały na pozyskanie narkotyków wartych nie mniej niż 690 tysięcy złotych.

W lipcu 2009 roku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji dokonali przeszukań na terenie dwóch posesji w miejscowościach Wieściszowice i Błażkowa powiatu kamiennogórskiego. – Na terenie jednej z nich w budynku mieszkalnym ujawniono plantację ziela konopi a także wytworzony susz ziela konopi, z kolei na terenie drugiej posesji ślady świadczące o prowadzeniu tam wcześniejszej uprawy – informuje jeleniogórska prokuratura okręgowa.

Ujawniona w miejscowości Wieściszowice uprawa była dobrze zorganizowana, zaś do jej prowadzenia Rafał G. kradł prąd. Mężczyzna został na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Podczas postępowania sąd wypuścił G. z celi i zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 100 tysięcy złotych.

W toku śledztwa zabezpieczono na poczet grzywny jak i nawiązki orzekanej na cele związane z zapobieganiem i zwalczaniem narkomanii mienie podejrzanych o wartości ponad 230 tysięcy złotych.
– Mężczyznom grozi kara więzienia od 6 miesięcy do 8 lat – poinformował prokurator Marcin Zarówny, naczelnik Wydziału Śledztw Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group