Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 4319
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"Zielarze" na ławie oskarżonych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 12 marca 2010, 14:25
Aktualizacja: Sobota, 13 marca 2010, 8:07
Autor: TEJO
Fot. dtp
Do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wpłynął wczoraj akt oskarżenia przeciwko mężczyznom podejrzanym o prowadzenie nielegalnych uprawy konopi indyjskich, z których pozyskiwano środki odurzające warte fortunę na czarnym rynku. Przestępców latem ubiegłego roku zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego.

– Podejrzanemu, Rafałowi G., zarzucono również uprawianie wbrew przepisom ustawy konopi innych niż włókniste. Wielkość plantacji mogła dostarczyć znacznej ilości środka odurzającego o czarnorynkowej wartości ponad 1 miliona i 400 tysięcy złotych. Rafał G. miał także uprawiać zakazane rośliny w innym miejscu, z drugim oskarżonym Tadeuszem G. Plony z tej plantacji pozwalały na pozyskanie narkotyków wartych nie mniej niż 690 tysięcy złotych.

W lipcu 2009 roku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji dokonali przeszukań na terenie dwóch posesji w miejscowościach Wieściszowice i Błażkowa powiatu kamiennogórskiego. – Na terenie jednej z nich w budynku mieszkalnym ujawniono plantację ziela konopi a także wytworzony susz ziela konopi, z kolei na terenie drugiej posesji ślady świadczące o prowadzeniu tam wcześniejszej uprawy – informuje jeleniogórska prokuratura okręgowa.

Ujawniona w miejscowości Wieściszowice uprawa była dobrze zorganizowana, zaś do jej prowadzenia Rafał G. kradł prąd. Mężczyzna został na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Podczas postępowania sąd wypuścił G. z celi i zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 100 tysięcy złotych.

W toku śledztwa zabezpieczono na poczet grzywny jak i nawiązki orzekanej na cele związane z zapobieganiem i zwalczaniem narkomanii mienie podejrzanych o wartości ponad 230 tysięcy złotych.
– Mężczyznom grozi kara więzienia od 6 miesięcy do 8 lat – poinformował prokurator Marcin Zarówny, naczelnik Wydziału Śledztw Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~no taaaaaak 12-03-2010 14:54
a wszystko tylko przez to że budżet państwa ucierpiał bo nie miał z tego dochodu, nie chodzi o bezpieczeństwo ludzi tylko o mamone
gwiazdeczka 12-03-2010 14:57
Jeden ma plantację tulipanów drugi kukurydzy a trzeci konopi. Niech sobie mają te konopie-ładna roślinka.# Ale pustoszy mózgi co niektórych-PRZYKRE.
~Rudebwoy 12-03-2010 15:23
Hipokryci! Zamykajcie również uprawy tytoniu oraz wytwórnie spirytusowe. Na każdej paczce papierosów jest informacja od samego MINISTRA ZDROWIA, ze palenie zabija a jednak jest sprzedawane legalnie. Popatrzcie na alkoholików, ich rodziny... Śmieszy mnie że tacy ludzie, za roślinę idą siedzieć i mają wyroki większe od prawdziwych przestępców... Okradali państwo bo KONOPIA nie jest legalna. Zalegalizujcie to i zacznijcie zarabiać! Państwo na tym zyskałoby więcej niż na ściganiu palaczy i dystrybutorów, więzienia ich i zarazem wydawania pieniędzy na ich utrzymanie w zakładach penitencjarnych. I nie mówcie że palacze to NARKOMANI, bo to tak samo porównywać tego co pije piwo okazjonalnie, a tego co chleje do nieprzytomności, bije swoją żone, nie dba o dzieci i czas spedza na poswiecaniu sie nalogowi... POZDRAWIAM
Cień 12-03-2010 15:24
Co to, bracia G? Jakaś gu.... ta rodzinka i na dodatek udowodniła, że ćpuny też kradną.
Cień 12-03-2010 15:27
Co to, bracia G? Jakaś gu.... ta rodzinka i na dodatek udowodniła, że ćpuny też kradną.
Yeti 12-03-2010 16:07
Ten rodzinny interes podchodzi już pod zorganizowaną grupę przestępczą i powinno się namierzyć też handlarzy którzy od nich kupowali i rozprowadzali, pozamykać ich wszystkich.
~ 12-03-2010 16:08
Naukowcy z Nowej Zelandii ogłosili właśnie, że wypalenie jednego skręta z marihuany odpowiada wypaleniu całej paczki papierosów i jest równie szkodliwe dla płuc, co 20 papierosów - czytamy w portalu tvn24.pl. „Można uznać, że dym z konopi indyjskich bardziej szkodzi drogom oddechowym niż dym tytoniowy, ponieważ zawiera dwa razy więcej substancji rakotwórczych, takich jak węglowodory poliaromatyczne" - twierdzą autorzy badań w artykule opublikowanym na łamach “European Respiratory Journal". Dodatkowa szkodliwość skrętów polega na tym, że pali się je bez filtrów i do samego końca, co znacznie zwiększa ilość wdychanego dymu. Poza tym marihuaną zaciąga się mocniej i dłużej, więc więcej szkodliwych substancji przenika do systemu oddechowego. Zbadano 79 chorych na raka płuc osób i zapytano je o czynniki mogące mieć wpływ na rozwinięcie się choroby ( m.in. palenie papierosów, występowanie chorób w rodzinie i zawód pacjenta). Pytano również o picie alkoholu i palenie konopi indyjskich. Naukowcy podkreślają, że chociaż badania objęły niewielką liczbę osób, to jednak wyraźnie wskazały, że palenie konopi przez dłuższy czas zwiększa ryzyko zachorowania na raka płuc. Okazało się, że ryzyko raka płuc rosło o 5,7 procent u osób, które wypalały jednego skręta dziennie przez 10 lat lub dwa skręty dziennie przez pięć lat. „Palenie konopi może być przyczyną jednego na 20 przypadków raka płuc diagnozowanego w Nowej Zelandii” - podsumowuje w artykule kierujący badaniami Richard Beasley z Medical Research Institute of New Zealand
~xxx 12-03-2010 16:48
cala jelenia sie krecila na tym
teessi 12-03-2010 17:06
Czy to ci sami, co te konopie hodowali między słonecznikami?
~ 12-03-2010 17:24
"warte fortune na czarnym"a na legalu po wiela mozna kupic?
~stefan78778 12-03-2010 17:49
tylko marihuany nie palisz tyle co papierosów, a do tego są inne sposoby palenia niż lufa czy blant, są fajki wodne które znacznie redukują ilość substancji smolistych w dymie, albo vaporyzatory, które praktycznie substancje smoliste eliminują z dymu więc mówienie o szkodliwości jest raczej nie na mmiejscu gdyż substancja czynna thc nie ma negatywnego wpływu na płuca. Ponadto za jej pomocą możbna leczyć wiele dolegliwości czy schorzeń od zwykłego braku apetytu po bardzo silne bóle u osób \"połamanych\" czy rozluźnianie skurczów mięśni u osób po amputacjach. Koncerny farmaceutyczne już od dawna próbują wydobyć thc w czystej postaci i umieścić je w tabletkach dlatego lobbują za utrzymaniem prohibicji bo gdyby marihuana była legalna każdy mógłby sobie wyhodować lekarstwo za ułamek ceny leku z apteki.
~stefan78778 12-03-2010 17:53
tylko marihuany nie palisz tyle co papierosów, a do tego są inne sposoby palenia niż lufa czy blant, są fajki wodne które znacznie redukują ilość substancji smolistych w dymie, albo vaporyzatory, które praktycznie substancje smoliste eliminują z dymu więc mówienie o szkodliwości jest raczej nie na mmiejscu gdyż substancja czynna thc nie ma negatywnego wpływu na płuca. Ponadto za jej pomocą możbna leczyć wiele dolegliwości czy schorzeń od zwykłego braku apetytu po bardzo silne bóle u osób \"połamanych\" czy rozluźnianie skurczów mięśni u osób po amputacjach. Koncerny farmaceutyczne już od dawna próbują wydobyć thc w czystej postaci i umieścić je w tabletkach dlatego lobbują za utrzymaniem prohibicji bo gdyby marihuana była legalna każdy mógłby sobie wyhodować lekarstwo za ułamek ceny leku z apteki.
~ 12-03-2010 18:13
Takie podejscie do tematu tylko napedza klientow sklepom typu dopalacze. Wlasciwie to chyba niezly interes skoro otworzono nastepny sklep tego typu na ul glowackiego w jeleniej. Dlaczego nie mozna zalegalizowac czegos co moze przyniesc niezle zyski w postaci podatkow a nie z tym walczyc i bezsensu wydawac pieniadze podatnikow w tej walce z wiatrakami?
~Maślana 12-03-2010 19:24
jaka jest ostatnia literka nazwiska ?????????????
jarekk 12-03-2010 21:55
Aaaa ...koledzy i koleżanki, podpowiedzcie, czy rzeżucha całkiem legalna ? ...bo se chciałem wysiać na święta jajeczkowe :)
~eskimos 12-03-2010 22:05
literka k
~Oli 13-03-2010 7:50
Palić ,Sadzić ,Zalegalizować :D
Cień 13-03-2010 11:26
Tak często używaćie cytatu "Sądzić, palić, zalegalizować." a czy wiecie jaka grupa jest autorem tych słów?
_Dag 13-03-2010 12:26
A kogo to interesuje, jaka? Ważne, że słowa są słuszne. Lepiej zalegalizować posiadanie na użytek własny niż kombinować jak koń pod górę. Robienie z gandy zakazanego owocu nie zniechęci nikogo do palenia... Swoją drogą to zabawne - grozi im do 8 lat, a według polskiego prawa 8 lat można też dostać za zabójstwo :]
~eeee tammm 13-03-2010 14:24
Palić ,Sadzić ,Zalegalizować!
~Rudebwoy 13-03-2010 16:54
Do CIEŃ: Szanowny internauto, jest to grupa ludzi ŚWIADOMIE MYŚLĄCYCH! :) pozdrawiam serdecznie!
~temat 14-03-2010 22:50
Palenie trawska poważnie rozwala zdolność przyswajania wiedzy uczącym się. Sam stan odurzenia jest do przyjęcia, uważam nawet, że korzystniejszy niż odurzenie alkocholowe bo można dokładniej dawkować, bo człowiek mniej agresywny. Przepaliłem cały okres szkolny, przepaliłem prawdziwą miłość. Teraz nie palę, zapalę dopiero gdy dotrwam do emerytury, wtedy zacznę na nowo o ile dożyję. Tym co nigdy nie zapalili radzę nie róbcie tego, z zielskiem człowiek wiąże się na całe życie!
Cień 15-03-2010 21:23
Nikt nie zna odpowiedzi? To świadczy o tym, że jesteście małolatami.
~Do Cień 15-03-2010 21:53
Małolatem to może ty jesteś skoro wiążesz chwytliwe hasło z jakąkolwiek grupą, jak już ktoś napisał kogo to obchodzi ważne że niesie jakieś pozytywne przesłanie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group