Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6484
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zgon „dzieł graffiti” na zdjęciach Pawła Zasady

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 4 stycznia 2011, 9:12
Aktualizacja: Czwartek, 6 stycznia 2011, 9:14
Autor: Agrafka
Od wczoraj można podziwiać zdjęcia Pawła Zasady na wygaszaczach ekranów monitorów w Książnicy Karkonoskiej oraz na stronie internetowej www.galeriawtle.blogapot.com. Fotoreporter sfotografował czyszczenie wagonów pomalowanych farbą w spreju.

Wiele osób uważa graffiti za zwykły akt wandalizmu. Z założenia jest to dosyć szybki rodzaj ekspresji przelewania farb na ściany czy też wagony. I przy okazji niszczenia ich. Egzystencja tej sztuki jest również skazana na krótkotrwałe bytowanie. Niektórzy uważają, że jest to zaleta, inni, że wada.

Paweł Zasada uwiecznił na fotografiach moment, który dla wielu wraiterów oznacza „zgon” ich prac, pojawia się natomiast miejsce na novum „malarskie”. - Graffiti jest dla mnie sztuką, jednak ktoś musi również czyścić te pociągi. Grafficiarze potocznie nazywają czyszczenie pociągów i miejsce, w którym się to odbywa właśnie „buff”, stąd też tytuł wystawy. Ze względu na oryginalność fotoreportaż jest formą, która mnie najbardziej interesuje. Fotografia pozwala wyrazić siebie, swoje zdanie poprzez obraz. Daje możliwość poznawania świata od drugiej strony. Nie ingeruję w rzeczywistość, nie stwarzam jej, podglądam jedynie ludzi i ciekawe sprawy. Dokumentuje otaczający nas świat. – wyznał Paweł Zasada, autor zdjęć.

Kolejną wystawę Pawła Zasady, tym razem obszerniejszą, gdyż ma zawierać około 40 fotografii, można będzie oglądać od połowy lutego w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Będzie to zbiór fotografii dokumentalnej dotyczącej człowieka i spraw z nim związanych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~wiadomo 4-01-2011 11:04
Grafficiarze są jak zwierzęta znaczące teren. Powinny być specjalne "nagrody" dla tych "artystów" w postaci przymusowych prac przy usuwaniu na własny koszt tych bezsensownych bazgrołów.
~ 4-01-2011 12:12
ci z jeleniej to bezrobotne trzydziestoletnie slumsy nie mające nic wspólnego ze sztuką
~nos 4-01-2011 14:19
graficiarzom dac medale za pokrywanie brudow miasta swiezym kolorem , zawsze to mniej grzybkow plesniowych w powietrzu, no i wyrazony protest , ze centrum sie remontuje po kilka razy zapominajac o ulicach oddalonych o 100 m i dalej
~blabla102 4-01-2011 14:48
też jestem za graffiti, pochodzi z filozofii wyzwoleńczych i fajnie, że jest kontynuowane, szkoda, że niektórzy nie kumają, że to nowoczesny rodzaj sztuki, no soryyy, ale Bitelsami jarać mi się nie każcie, a że mamy XIX wiek, podobno ;) to i sztuka grafficiarska napawa mnie swym pięknem, apropo jg pamiętam takie powiedzonko: "Gdzie wreiter nie może tam IFy pośle" hehe pozdro dla kminiących oco w hh i graffiti biega ;)
~ 4-01-2011 15:11
Jestem za graffiti tylko może zmieńcie temat. Napisy już się wszystkim znudziły.
~Spiity Gonz. 4-01-2011 18:09
Jeżeli bazgroły na Placu Piastowskim można nazwać graffiti, to śmiało goowno można nazwać tortem. Złoży się paru pryszczatych , bezmózgich k...nów na jedną puszkę farby i latają bazgrząc po ścianach ,póki się farba nie skończy.Złapać cymbałów i pomalować na kolorowo.Mnie na farbę stać.
~ość portalu 5-01-2011 8:24
A co to za adres: www.galeriawtle.blogapot.com ? Czyż nie powinno być "blogspot" "dziennikarzu" ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group