Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 11735
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zgodnie z prawem, ale bez serca i zrozumienia

Piątek, 28 września 2012, 10:52
Aktualizacja: Sobota, 29 września 2012, 7:05
Autor: tau
Jelenia Góra: Zgodnie z prawem, ale bez serca i zrozumienia
Fot. Jakub Thauer
Pan Zbigniew (nazwisko do wiadomości redakcji) przywiózł samochodem swoją niepełnosprawną córkę, jeżdżącą na wózku, do sklepu ortopedycznego przy ulicy Groszowej w Jeleniej Górze. Pod placówką jest miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych, jednak wtedy było ono zajęte i musiał zapłacić za postój auta. Nie spodziewał się przykrości, jakie go spotkały...

- Moja córka jest osobą niepełnosprawną, wymaga stałej opieki i pomocy osób trzecich. Do sklepu przyjechaliśmy wziąć miarę na buty ortopedyczne ułatwiające jej poruszanie się. Zanim wniosłem opłatę parkingową, musiałem pomóc córce wysiąść z samochodu i zaprowadzić do sklepu, bo byliśmy już spóźnieni na wizytę. Zauważyłem również, że nie mam drobnych pieniędzy, by uiścić opłatę. Pobiegłem więc do bankomatu, żeby wypłacić drobne pieniądze. To wszystko nie trwało więcej niż 6-7 minut. Wracając kupiłem bilet parkingowy, ale już za wycieraczką auta miałem włożony mandat w wysokości 40 zł - mówił nam pan Zbigniew. Próbował wyjaśnić sytuacje parkingowemu, ale bezskutecznie.

- Sprawa jest mi znana, ponieważ rozmawiałam z tym kierowcą podczas jego wizyty w biurze. Kwestię odpłatności osób niepełnosprawnych reguluje załącznik nr 2 do uchwały nr 555/LXVI/2010 Rady Miejskiej Jeleniej Góry z dnia 30.03.2010 r, którego §7 reguluje kwestię odpłatności osób niepełnosprawnych:  ustala się zerową stawkę za parkowanie dla pojazdów osób niepełnosprawnych o obniżonej sprawności ruchowej, posiadających uprawnienia do kierowania wózkiem inwalidzkim lub pojazdem samochodowym oraz kartę parkingową, wyłącznie na miejscach oznaczonych znakiem P-24 „miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej” wraz ze znakiem D-18a „parking – miejsce zastrzeżone” z dodatkową tabliczką T-29, która informuje o miejscach przeznaczonych dla pojazdów samochodowych uprawnionej osoby niepełnosprawnej o obniżonej sprawności ruchowej. Tak więc parkowanie na miejscach płatnych podlega opłacie. - mówiła Beata Kwiatkowska, kierownik biura Strefy Płatnego Parkowania w Jeleniej Górze.

I dodaje: - W tym regulaminie jest również napisane, że kierowca powinien niezwłocznie po zaparkowaniu wykupić bilet parkingowy. Jednocześnie Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze w dniu 05.11.2010 r. pismem o znaku MZDiM/IRD-10/5591/2010, skierowanym do administratora SPP wyraził zgodę na tolerancję 5 minut pomiędzy czasem wystawienia wezwania do opłaty dodatkowej, a czasem wykupienia biletu parkingowego. Bilet którym okazał się ten kierowca był kupiony nieco później.  Pouczyłam zatem kierowcę o trybie odwoławczym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (66)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2222
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
8%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Czy popieramy protesty rolników?
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Aktualności
Na razie szaro, może będzie kolorowo
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
 
Turystyka
Kluski karkonoskie za 43 zł
 
Aktualności
Nowy dyrektor Książnicy Karkonoskiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group