Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9376
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zgłosił przestępstwo, którego… nie było

Środa, 2 marca 2022, 11:02
Aktualizacja: 11:34
Autor: 112
Jelenia Góra: Zgłosił przestępstwo, którego…  nie było
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 46-latka, który powiadomił o kradzieży z włamaniem do swojej firmy. Zgłosił, że z tego tytułu poniósł straty w wysokości ponad 560 tysięcy złotych.

Jak ustalili funkcjonariusze - mężczyzna 27 grudnia ubiegłego roku zgłosił się do Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze i złożył zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do swojej firmy. Według zgłoszenia, w wyniku przestępstwa skradzione zostało mienie o wartości ponad 560 tysięcy złotych. Było to 886 telefonów komórkowych różnych marek, trzy hulajnogi i trzy odkurzacze.

Policjanci po weryfikacji informacji podanych przez zgłaszającego, a także analizy nagrań z kamer monitoringu oraz uzyskanych w tej sprawie informacji ustalili, że zgłoszenie jest nieprawdziwe. Wkrótce potwierdzili również, że nie doszło do żadnego włamania.

Mężczyzna złożył nieprawdziwe zeznania w celu uzyskania odszkodowania. Z tego tytułu uzyskał zaliczkę rekompensaty w wysokości 125 tysięcy złotych.

46-latkowi za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie, złożenie fałszywych zeznań oraz za oszustwo grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek Prokuratora Rejonowego zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Twoja reakcja na artykuł?

9
43%
Cieszy
10
48%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group