Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9116
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Zgłębianie wiary na scenie

Poniedziałek, 27 września 2010, 8:15
Aktualizacja: 8:16
Autor: TEJO
REGION: Zgłębianie wiary na scenie
Fot. Organizator
W programie IV Festiwalu Teatrów Chrześcijańskich w Polkowicach zaprezentowała się szkolna grupa z Wlenia. Przegląd miał miejsce w parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach.

Organizacji polkowickiego festiwalu podjął się ks. Artur Kotrys (niegdyś związany z jeleniogórską parafią p. w. Świętych Erazma i Pankracego i niezapomniany katecheta Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych – przyp. red.) wraz z grupą teatralno-ewangelizacyjną "Maska".

Jego celem było doprowadzenie jego uczestników do autentycznych, żywych relacji z Bogiem. Podczas festiwalu w kameralnym gronie uczestników i zaproszonych osób każdy zespół teatralny zaprezentował swój dorobek warsztatowy w postaci spektaklu wzbogaconego przez ewangelizację.

Jednymi z młodych adeptów sztuki scenicznej były uczennice z Zespołu Szkół im. Świętej Jadwigi Śląskiej we Wleniu. Pod opieką artystyczną nauczycielki bibliotekarza Lucyny Worobij i z pomocą Piotra Konieczyńskiego, aktora Teatru im. Norwida, grupa teatralna wystąpiła z przedstawieniem „Pomoc z nieba”. Inscenizacja ukazała sceny wielkiego boju o duszę młodego człowieka pomiędzy Jezusem Chrystusem a szatanem.

– Ten festiwal chrześcijański nie tylko dał możliwość promocji i pokazania umiejętności aktorskich naszej młodzieży, ale pogłębił też naszą wiarę, wzmocnił dusze i serca Bożą łaską – mówi Iwona Kobierecka, przewodnicząca Rady Rodziców wleńskiej szkoły i sołtys wsi Modrzewie w gminie Wleń, która zainicjowała występ grupy na tym przeglądzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group