Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 5947
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zespół Szkół Ekonomicznych i Turystycznych: Dajemy solidne wykształcenie!

Czwartek, 17 marca 2011, 8:26
Aktualizacja: 8:26
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zespół Szkół Ekonomicznych i Turystycznych: Dajemy solidne wykształcenie!
Fot. Angela
Jaką szkołę i kierunek wybrać, co oferują dane placówki i czego się można po nich spodziewać w przyszłości – na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukali wczoraj trzecioklasiści z gimnazjum, którzy odwiedzili popularnego „Ekonoma” podczas pierwszych w tym roku dni otwartych szkoły. Dla zainteresowanych – niezdecydowanych przewidziane są jeszcze dwa terminy otwartej szkoły.

Zespół Szkół Ekonomicznych i Turystycznych w Jeleniej Górze według jeleniogórskich sondaży zajął trzecie miejsce wśród szkół cieszących się największym zainteresowaniem absolwentów gimnazjów. Co ich motywowało? Ciekawe kierunki, wysoki poziom kształcenia, doborowa kadra nauczycielska i pewna praca po ukończeniu szkoły. Do tego doliczyć można jeszcze szereg sukcesów na konkursach i olimpiadach, dzięki którym placówka stała się znana nie tylko w Jeleniej Górze, ale w całej Polsce.

– Gimnazjaliści mogli zobaczyć, jak wygląda szkoła wewnątrz, bo zapewne większość z nich przekroczyła próg naszej placówki po raz pierwszy. Przedstawiliśmy im również ofertę edukacyjną, zawody, w których kształcimy, nauczycieli i bazę dydaktyczną. Myślę, że elementem, którym możemy zachęcić absolwentów do kontynuacji nauki w naszej szkole są wyjątkowe kierunki, którymi możemy się poszczycić od lat. Technik ekonomista, hotelarz, obsługi turystycznej i handlowiec to są te zawody, które w Kotlinie Jeleniogórskiej i w całej Polsce są na topie – powiedziała Joanna Marczewska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze.
ZSEiT poza kierunkami technicznymi proponuje również liceum o profilu ekonomiczno-administracyjnym. Najbardziej obleganym kierunkiem jest natomiast technik hotelarz.

Dwie edycje dni otwartych szkoły przewidziane są na 30 marca i 7 kwietnia br. Wczoraj placówkę odwiedziło około 200 gimnazjalistów z Gimnazjum nr 2 i 4 w Jeleniej Górze. Jakie były ich pierwsze wrażenia? – Jest tu bardzo fajnie, ale nie wiemy jeszcze gdzie pójdziemy do szkoły średniej. Przyszłyśmy, by zobaczyć co szkoła nam oferuje. Są tu ciekawe kierunki, ale decyzji co do wyboru szkoły jeszcze nie podjęłyśmy. Chcemy jeszcze zobaczyć inne szkoły – mówiły Ania i Natalia z Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group