• Niedziela, 22 września 2019
  • Godz. 8:32
  • Imieniny: Joachima, Maurycego, Tomasza
  • Czytających: 2904
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zespół Szkół Ekonomicznych i Turystycznych: Dajemy solidne wykształcenie!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 17 marca 2011, 8:26
Aktualizacja: 8:26
Autor: Angela
Fot. Angela
Jaką szkołę i kierunek wybrać, co oferują dane placówki i czego się można po nich spodziewać w przyszłości – na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukali wczoraj trzecioklasiści z gimnazjum, którzy odwiedzili popularnego „Ekonoma” podczas pierwszych w tym roku dni otwartych szkoły. Dla zainteresowanych – niezdecydowanych przewidziane są jeszcze dwa terminy otwartej szkoły.

Zespół Szkół Ekonomicznych i Turystycznych w Jeleniej Górze według jeleniogórskich sondaży zajął trzecie miejsce wśród szkół cieszących się największym zainteresowaniem absolwentów gimnazjów. Co ich motywowało? Ciekawe kierunki, wysoki poziom kształcenia, doborowa kadra nauczycielska i pewna praca po ukończeniu szkoły. Do tego doliczyć można jeszcze szereg sukcesów na konkursach i olimpiadach, dzięki którym placówka stała się znana nie tylko w Jeleniej Górze, ale w całej Polsce.

– Gimnazjaliści mogli zobaczyć, jak wygląda szkoła wewnątrz, bo zapewne większość z nich przekroczyła próg naszej placówki po raz pierwszy. Przedstawiliśmy im również ofertę edukacyjną, zawody, w których kształcimy, nauczycieli i bazę dydaktyczną. Myślę, że elementem, którym możemy zachęcić absolwentów do kontynuacji nauki w naszej szkole są wyjątkowe kierunki, którymi możemy się poszczycić od lat. Technik ekonomista, hotelarz, obsługi turystycznej i handlowiec to są te zawody, które w Kotlinie Jeleniogórskiej i w całej Polsce są na topie – powiedziała Joanna Marczewska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze.
ZSEiT poza kierunkami technicznymi proponuje również liceum o profilu ekonomiczno-administracyjnym. Najbardziej obleganym kierunkiem jest natomiast technik hotelarz.

Dwie edycje dni otwartych szkoły przewidziane są na 30 marca i 7 kwietnia br. Wczoraj placówkę odwiedziło około 200 gimnazjalistów z Gimnazjum nr 2 i 4 w Jeleniej Górze. Jakie były ich pierwsze wrażenia? – Jest tu bardzo fajnie, ale nie wiemy jeszcze gdzie pójdziemy do szkoły średniej. Przyszłyśmy, by zobaczyć co szkoła nam oferuje. Są tu ciekawe kierunki, ale decyzji co do wyboru szkoły jeszcze nie podjęłyśmy. Chcemy jeszcze zobaczyć inne szkoły – mówiły Ania i Natalia z Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~turystka 17-03-2011 10:27
Szkoda tylko,że nikt nikomu nie powiedział, iż planowane jest wprowadzenie mundurków w tej szkole. Już mieliśmy przymiarki.. pozdrawiam gimnazjalistów, uczennica zset
~aa 17-03-2011 11:04
To jest artykuł sponsorowany??
~ 17-03-2011 11:14
Fantastyczna szkoła z zasadami i nauczycielami z powołania, z resztą widać to po wynikach konkursów. Piszę, bo sprawdziłam: absolwentka Technikum Hotelarskiego:)rocznik 2003
~po LE 17-03-2011 11:35
Wspomniane mundurki miały być już za "moich" czasów (absolwentka 1998) i jakoś tak zeszło do dzisiaj. Z perspektywy czasu stwierdzam, że szkoła była bardzo fajna i jeśli ktoś chce się wybrać później na UE to będzie mu znacznie łatwiej, niż po ogólniaku. Dla osób z ogólniaków hasła rachunkowość, finanse itp. stanowiły ląd nieznany, a dla nas to była prościzna ;-)
~absolwent 17-03-2011 12:10
wszystko ok, ale te identyfikatory są obleśne i pamiętam jakie to ważne było dla nauczycieli i dyrektorów - dyskretniejsze jakies, bo to nie wygląda
~Hotelarz 17-03-2011 13:00
No przyjdzcie do tej szkoły to z matmy nie zdacie jak większość w tej szkole i będą Was na każdym kroku straszyć (motywować), że nie zdacie matury. Żałuję, że tu przyszedłem ;/ Za wcześniejszą dyrę było tu lepiej a ta teraz jakieś chore zasady wprowadza, a na dodatek nauczyciele się jej boją ;/ No i już nie wspomne, że niektórzy nauczyciele zasypiają na lekcji :P
~ 17-03-2011 13:00
beznadziejna szkola, zero porządnego nauczania językow obcych!!!!! jedynie od polskiego maja dobrych nauczycieli.(rocznik2004)
~xd 17-03-2011 14:47
wyżej uczeń pani A. :D jako polonistki ;p
~d9 17-03-2011 16:48
czyżby komentarz ~Hotelarz~ to był uczeń 3B ??
~ 17-03-2011 17:58
Co to za bzdura! Ekonomistów jak psów, a turystyka jeszcze gorzej. Po tej szkole to można albo kelnerką, albo bezrobotnym zostać!
~ja 17-03-2011 20:12
nie wiem skąd takie negatywne oceny do tej szkoły. Większość to jest wyssane z palca. Skończyłam tą szkołę i jestem bardzo bardzo zadowolona z niej. do ~Hotelarz - co to za bzdury gadasz z tą matematyką. Weź się do roboty i poucz się tej matmy aa nie w internecie siedzisz. Wiedza z nieba nie spada. Jak ktoś przysiądzie do matmy to palcem w d... zda i nie trzeba być geniuszem matematycznym. Ja osobiście bardzo polecam , mam cudowne wspomnienia co do tej szkoły i nauczycieli. A co mundurków- jak chodziłam to tez była o tym mowa i jakoś było, minęło i nie było. A nawet gdyby były to co?? przecież to nic strasznego ludzie , przecież jesteście dorosłymi już ludźmi!!! pozdrawiam wszystkich uczniów i nauczycieli ZSEiT
~wera 17-03-2011 20:27
6 dziewczyn z mojego \"podwórka\" , wszystkie chodziły do ekonoma(różne roczniki i profile) - żadna nie zdała matury. To chyba nie potrzebuje zbędnego komentarza...
~absolwentka 17-03-2011 21:07
Mile wspominam tą szkołę fakt matma zawsze sprawiała mi problemy i nie byłam z niej wcale taka dobra bo leciałam na samych dwójach;/ A co do matury z matmy to byłam pewna, że jej nie zdam, jednak udało się ustrzelić w 48%:D więc nie tak źle uczą skoro ja taki głąb z matmy i ją zdałam:DD Obecni uczniowie tej szkoły narzekają hehe...to normalne też na nią ciągle narzekałam i nie chciało mi się w ogóle uczyć bo było wiele ciekawszych zajęć niż nauka;p Ale po wyjściu z niej zaczęło mi jej brakować zwłaszcza ludzi z którymi się bardzo zżyłam...jak i również nauczycieli pomijając parę wyjątków;p Ale na prawdę jest co wspominać:) Także przyszli uczniowie z ręką na sercu polecam Wam tą szkołę, obecnym życzę pozytywnych wyników w nauce a maturzystą powodzenia w maju;)) Zdajcie maturę bo jest banalna (szkoda tracić czas na poprawki) i idźcie studiować!:D Dopiero wtedy zaczyna się ciekawe życie;DD
~do wera 18-03-2011 15:24
jak tam twoje znajome nie zdały to nie znaczy że tam nikt matury nie zdaje!!! Z tego wynika że były leserki jak matury nie zdały. Chodziłam do tej szkoły i nie dawno skończyłam i mogę śmiało polecić tą szkołę. Z mojej klasy wszyscy i dużo znajomych z tej szkoły zdali. Po prostu trzeba przyłożyć się a nie szlajać się i pic wina nocami a później mieć pretensje do świata że się matury nie zdało. Kiedy zabawa to zabawa ale trzeba do nauki też się przyłożyć.
~;) 23-03-2011 16:43
Tak szkoła z zasadami.... uwierzcie mi ta szkoła jest przereklamowana.... No i te zajęcia praktyczne hehe śmiech na sali;))
~;) 23-03-2011 16:54
hehe nooo... jak ktoś myśli że jest dobry z matmy to niech przyjdzie do ekonoma tam wam uświadomią ze się mylicie.....no i będą was straszyć wydaleniem ze szkoły za 20 godzin nieusprawiedliwionych!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group