Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 6483
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zespół muzyki dawnej z MDK laureatem kaliskiego festiwalu

Czwartek, 5 marca 2015, 8:05
Aktualizacja: 8:08
Autor: Jel
Jelenia Góra: Zespół muzyki dawnej z MDK laureatem kaliskiego festiwalu
Fot. MDK
Zespół „Gaudium Ludentem” z Młodzieżowego Domu Kultury został jednym z laureatów XXXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu. Jury pod przewodnictwem Agaty Sapiechy z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie doceniło talent i kunszt wykonawczy młodych muzyków z Jeleniej Góry, przyznając im I miejsce w kategorii zespołów instrumentalno–wokalnych.

Zespół otrzymał Złotą Harfę Eola oraz nagrodę ufundowaną przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Festiwalowe przesłuchania odbywały się w dniach 25-27 lutego w pięknych wnętrzach Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. Na scenie wystąpiły 33 zespoły z 11 województw, prezentując przygotowany repertuar oraz bardzo wysoki poziom artystyczny, o czym świadczą liczne nagrody przyznane przez wymagających jurorów.

Na zakończenie przesłuchań, w sobotni wieczór 28 lutego, na deskach kaliskiego teatru miała miejsce wspaniała festiwalowa gala oraz finał, w którym wzięli udział wszyscy wykonawcy zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych, instrumentalnych i chóralnych.

Zespół „Gaudium Ludentem” tworzy czwórka młodych ludzi: Agnieszka Franas, Kamila Chmura, Wiktoria Plewińska i Oliwer Łukowicz. Grupę prowadzi nauczycielka Sylwia Raban, która zaszczepiła u swoich podopiecznych pasję zgłębiania tej „niekomercyjnej” lecz wartościowej muzyki, wspartej pracą oraz doskonaleniem umiejętności instrumentalnych na kursach i warsztatach związanych z interpretacją muzyki dawnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group