• Piątek, 13 grudnia 2019
  • Godz. 1:43
  • Imieniny: Łucji, Otylii
  • Czytających: 4733
  • Zalogowanych: 8
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zespół muzyki dawnej z MDK laureatem kaliskiego festiwalu

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 marca 2015, 8:05
Aktualizacja: 8:08
Autor: Jel
Fot. MDK
Zespół „Gaudium Ludentem” z Młodzieżowego Domu Kultury został jednym z laureatów XXXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu. Jury pod przewodnictwem Agaty Sapiechy z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie doceniło talent i kunszt wykonawczy młodych muzyków z Jeleniej Góry, przyznając im I miejsce w kategorii zespołów instrumentalno–wokalnych.

Zespół otrzymał Złotą Harfę Eola oraz nagrodę ufundowaną przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Festiwalowe przesłuchania odbywały się w dniach 25-27 lutego w pięknych wnętrzach Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. Na scenie wystąpiły 33 zespoły z 11 województw, prezentując przygotowany repertuar oraz bardzo wysoki poziom artystyczny, o czym świadczą liczne nagrody przyznane przez wymagających jurorów.

Na zakończenie przesłuchań, w sobotni wieczór 28 lutego, na deskach kaliskiego teatru miała miejsce wspaniała festiwalowa gala oraz finał, w którym wzięli udział wszyscy wykonawcy zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych, instrumentalnych i chóralnych.

Zespół „Gaudium Ludentem” tworzy czwórka młodych ludzi: Agnieszka Franas, Kamila Chmura, Wiktoria Plewińska i Oliwer Łukowicz. Grupę prowadzi nauczycielka Sylwia Raban, która zaszczepiła u swoich podopiecznych pasję zgłębiania tej „niekomercyjnej” lecz wartościowej muzyki, wspartej pracą oraz doskonaleniem umiejętności instrumentalnych na kursach i warsztatach związanych z interpretacją muzyki dawnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~gluś 5-03-2015 9:43
gratulacje to wielkie osiągnięcie i wyjątkowa pasja :)
~ 5-03-2015 18:30
I fajnie :) Tych dzieciaków słucha się z coraz większą przyjemnością, widać efekty ich pracy. Zespół nietuzinkowy, oddany swojej pasji. Gratulacje dla młodzieży i pani instruktor. Trzymam kciuki i czekam na czerwcowy koncert w JCK, gdzie z pewnością ich nie zabraknie :)))))
~wiko 26-03-2015 10:24
GRATULACJE DLA ZESPOŁU i DLA PANI SYLWII RABAN .BRAWA dla M D K.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group