Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7693
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zespół Agat wygrał Przegląd Chórów we Wrocławiu

Niedziela, 14 kwietnia 2013, 6:19
Aktualizacja: 6:21
Autor: Mea
Region: Zespół Agat wygrał Przegląd Chórów we Wrocławiu
Fot. Zespół Agat
Pierwsze miejsce podczas II Dolnośląskiego Przeglądu Chórów Senioralnych i Zespołów Śpiewaczych we Wrocławiu wywalczyły panie z jeleniogórskiego zespołu wokalnego Agat, który działa przy Osiedlowym Domu Kultury w Jeleniej Górze. – Jurorzy nie sądzili, że seniorzy mogą tak dobrze śpiewać, a trzeba podkreślić, że średnia wieku w naszym zespole to 62 lata – mówiła Elżbieta Markowska z zespołu Agat.

Miłośnicy śpiewu i muzyki spotkali się w Radiu Wrocław, by zmierzyć się na głosy w przeglądzie, który odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Organizatorami byli: Departament Polityki Zdrowotnej, Platforma Wiedzy i Wymiany Doświadczeń Dolnośląskich Seniorów oraz Regionalna Baza Logistyczna. Na przegląd zgłosiło się dziewięć muzycznych grup.

Jury w składzie: prof. Stanisław Rybarczyk, Jacek Gawroński, dyrektor Wydziału Kultury oraz Joanna Gąsiorek, wicedyrektor MDK Kopernik we Wrocławiu po burzliwej naradzie ogłosiło werdykt. Równorzędne pierwsze miejsce zajęli: Zespół Śpiewaczy „Agat” z Jeleniej Góry oraz Chór „Appassionata” z Legnicy. Drugiego miejsca nie przyznano, natomiast trzecie zdobył Chór Radość z Wrocławia. Wyróżnienie wręczono Zespołowi Śpiewaczemu „Czerwona Jarzębina” z Bielawy.

Zespół Agat działa od 16. lat. Obecnie jego członkowie to: Halina Gadecka, Alicja Gremza, Bożena Hes-Cesarz, Marta Kornaś, Elżbieta Markowska oraz muzyk Andrzej Augustyniak. W tym składzie występują od pięciu lat. Mają na swoim koncie wiele osiągnięć, m.in. w 2010 r. pierwsze miejsce na Festiwalu Lwowskim.

- Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa, nie sądziłyśmy, że zajmiemy pierwsze miejsce. Naprawdę jesteśmy szczęśliwe, kochamy śpiew i jemu poświęcamy swój wolny czas – podkreśliła Elżbieta Markowska.
Laureaci wezmą udział w nagraniu Koncertu Chórów Senioralnych i Zespołów Śpiewaczych, organizowanym w Radiu Wrocław z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora i Inwalidy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group