Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 6106
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Żeromalia na filmowo

Piątek, 22 marca 2019, 6:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 marca 2019, 6:24
Autor: WAC
Jelenia Góra: Żeromalia na filmowo
Fot. WAC
Kultowe filmy były tematem przewodnim tegorocznych „Żeromalii” – obchodzonego tradycyjnie w pierwszy dzień wiosny (21.03) święta Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze.

Od wielu lat młodzież z „Żeroma” zamiast w Dzień Wagarowicza „pójść w miasto”, doskonale bawi się podczas święta szkoły.

Tematem tegorocznych prezentacji artystycznych, przygotowanych przez uczniów liceum ogólnokształcącego oraz gimnazjów był świat filmu. W auli zaroiło się od bohaterów kultowych produkcji, takich, jak m.in.: „Titanic”, „Gwiezdne Wojny”, „Pulp Fiction”, „Dirty Dancing”, „Śniadanie u Tiffaniego”, „Deszczowa Piosenka” czy „Władca Pierścieni”.

Uczniowie w trakcie prezentacji wykazali się sporą pomysłowością oraz dozą talentów artystycznych. Nie zabrakło im też inwencji twórczej w przygotowaniu strojów i scenografii. Ich występy oceniało, jury złożone z nauczycieli oraz przedstawicieli uczniów. Zwycięskie klasy w kategorii gimnazjów jak i liceum mogły liczyć na dodatkowy dzień wycieczki.

Dodajmy, że przed występem młodzieży swój niebywały talent oraz wdzięk, które zostały nagrodzone gromkimi brawami, pokazały dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 27 „Okrąlaczek”.

Prezentacja klas były wspaniale – mówi dyrektor ZSO nr 1 Beata Kozińska. - Młodzież długo, sumiennie się przygotowywała i wykazała pomysłowością i kreatywnością. Łatwo nie było, konkurencja była duża, a występujące wcześniej przedszkolaki bardzo wysoko podniosły poprzeczkę, ale jak zwykle nasi uczniowie dali radę.

Twoja reakcja na artykuł?

28
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
3
9%
Złości
2
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group