Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6944
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Żerom” zaprezentował swoją bazę

Sobota, 9 kwietnia 2016, 9:46
Aktualizacja: Niedziela, 10 kwietnia 2016, 8:02
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: „Żerom” zaprezentował swoją bazę
Fot. Przemek Kaczałko
Dzień Otwarty w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze tradycyjnie obfitował w pokazy edukacyjne, artystyczne i sportowe. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zapoznając się jednocześnie z przyszłymi kolegami, koleżankami i nauczycielami, z którymi przyjdzie im od września kontynuować naukę.

Zarówno gimnazjaliści, jak i uczniowie szkoły średniej zaprezentowali swoim młodszym gościom, czego mogą nauczyć się wybierając właśnie „Żeroma”, bo edukacja w placówce przy ul. Kochanowskiego to nie tylko tradycyjne zajęcia, ale i rozwijanie pasji po godzinach.

- Chcemy pokazać, zaprezentować kierunki kształcenia, ale jednocześnie pokazać, że nasza szkoła to również bardzo ciekawe możliwości spędzenia wolnego czasu, rozwijania pasji, zainteresowań – pokazać, że nasi uczniowie również świetnie się u nas bawią – powiedziała dyrektorka ZSO nr 1 Eulalia Kłodawska-Szwajcer.

Podczas obchodu poszczególnych klas można było wziąć udział w różnych doświadczeniach m.in. z fizyki, chemii. Ponadto odbył się pokaz robotów, które uczniowie przygotowali podczas zajęć warsztatowych w Politechnice Wrocławskiej. Nie zabrakło ciekawostek kulinarnych z różnych stron świata w związku zajęciami językowymi (francuski, hiszpański, angielski, niemiecki, rosyjski), a także zajęć matematycznych, czy medialno-teatralnych. - Otworzyliśmy klasę o profilu medialno-teatralnym. Są dwie grupy w tej klasie: jedna o specjalizacji media współczesne, druga to teatr, sztuka, aktorstwo – kontynuowała dyrektorka placówki im. Stefana Żeromskiego.

Kto nie zdołał zwiedzić szkoły podczas Dnia Otwartego może przybyć już 20 maja na „Noc w Żeromie” (godz. 19:00-22:00). - Przewidujemy specyficzne formy prezentacji. Chcemy pokazać lunetę, teleskop. Mamy nadzieję, że te obserwacje uda się przeprowadzić. Chcemy pokazać również ciekawe filmy, mamy przewidziane pokazy po tajemniczych zaułkach naszej szkoły, a jest to budynek z 1913 roku i zapewniam, że kryje on jeszcze wiele tajemnic, których uczniowie z Jeleniej Góry nie znają - dodała Eulalia Kłodawska-Szwajcer.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group