Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8770
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Żerom w złotkach i sreberkach

Sobota, 7 października 2006, 0:00
Autor: Arkadiusz Piekarz
Kotlina Jeleniogórska: Żerom w złotkach i sreberkach
Fot. Arkadiusz Piekarz
Wysokie miejsca na podium zajęli w piątek uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 na Drużynowych Mistrzostwach MTB Dolnego Śląska w Wałbrzychu.

Złoto i srebro przywiozło z rowerowych zawodów (odpowiednio) 5 zawodniczek i 5 zawodników.
Biorąc pod uwagę liczbę uczestników - 80 licealistów i 40 licealistek – jest to bardzo dobry wynik.

– Poziom był bardzo wysoki – przyznali Adam Tkocz i Artur Miazga (obaj z klasy IIIg) oraz Magda Dobek (IIIa). Zmieścili się w pierwszej trzydziestce. Uczestniczyli już w wielu zawodach.

W rowerowych zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z Dolnego Śląska. Każda drużyna mogła wystawić po pięć osób w każdej kategorii. W licealiadzie chłopcy mieli do pokonania 8 kilometrów bezdroży, dziewczęta – 5. Jednak zawodnicy narzekali na słabą organizację rajdu.

– Trasa była za wąska, aby peleton mógł zwiększyć swą szerokość. Przez to startujący na końcu nie mieli szans na wygraną – usłyszeliśmy. – Oprócz tego każdy dostał posiłek w postaci jakiegoś napoju i... suchego chleba – dodali z niezadowoleniem.

Z wysokich lokat zadowolony był Roman Zieliński, opiekun drużyny z ZSO nr 1.
– Byliśmy już na trzech zawodach, ale pierwszy raz poszło nam tak dobrze – tłumaczy. – Nie wszyscy należą do klubów sportowych. Z własnej inicjatywy znajdują czas, by jeździć. Bardzo się cieszę, że zaszczepiliśmy w nich zdrowy tryb życia. To dobrze, że dyrekcja pozwala na sportowe współzawodnictwo.

Najlepsi zawodnicy zostali wyłonieni na odcinku specjalnym na rajdzie rowerowym w Jakuszycach. Był on zorganizowany 21 czerwca z okazji dnia sportu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1013
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group