Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9276
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Żerom „kuźnią” olimpijczyków i laureatów różnych konkursów!

Piątek, 26 kwietnia 2013, 7:29
Aktualizacja: Sobota, 27 kwietnia 2013, 8:23
Autor: Mea
Jelenia Góra: Żerom „kuźnią” olimpijczyków i laureatów różnych konkursów!
Fot. Mea
Uczniowie gimnazjum i liceum Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze mają osiągnięcia naukowe w wielu olimpiadach i konkursach. – Mamy finalistów m.in. olimpiady filozoficznej, artystycznej, języka łacińskiego, teologii katolickiej oraz ekologicznej – powiedziała Eulalia Kłodawska–Szwajcer, dyrektor szkoły. – Bardzo cieszymy się z osiągnięć naszych uczniów i zachęcamy do dalszego uczestnictwa w konkursach i olimpiadach – dodała.

Na poziomie licealnym finalistami Olimpiady Filozoficznej zostali: Kamil Ziółkowski z klasa 3E oraz Wojciech Szuber z klasa 2E. Finalistą Olimpiady Artystycznej z wyróżnieniem jest Paweł Bień z klasy 3E. Do finału Olimpiady z Języka Łacińskiego przeszła Anna Rogowska z klasa 3E. Finalistą Olimpiady Teologii Katolickiej został Krzysztof Borysiewicz z klasy 1C, natomiast z Olimpiady Ekologicznej Jakub Michnowski z klasy 3B.
Ponadto tytuł laureatki Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów zdobyła Ewelina Joniec z klasa 3Gc. W Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Informatycznej uczniów Szkół Gimnazjalnych czwarte miejsce w kraju wywalczyła Marlena Hercuń z klasy 3 Gb.

Laureatami konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista zostali Krzysztof Retych , klasa 2Gb z języka angielskiego; Adrian Czuchaj, klasa 1Gd z matematyki; Barbara Budzikowska, klasa 2Gb z bloku humanistycznego; Marta Rojek, klasa 3Gb z fizyki; Ewelina Joniec, klasa 3Gc z matematyki oraz Marlena Hercuń, klasa 3Gb z fizyki. Finalistą został Adrian Czuchaj, klasa 1Gd z fizyki.

W Lidze Naukowej I miejsce w klasyfikacji drużynowej z bloku humanistycznego zdobyli Marlena Hercuń klasa 3Gb; Krzysztof Retych, klasa 2Gb; Barbara Budzikowska, klasa 2Gb; Ewelina Joniec, klasa 3Gc. Natomiast finalistką bloku matematycznego została Ewelina Joniec, klasa 3Gc.
W poniedziałek (22 kwietnia) uczniowie gimnazjum zajęli pierwsze miejsce, i tym samy zdobyli puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry na XIII Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Ratujmy Naszą Ziemię”. Warto podkreślić, że puchar trafił do rąk uczniów „Żeroma” już po raz piąty.

- W konkursie były pytania testowe, ale też trzeba było wykonać pracę plastyczną lub napisać tekst literacki. Nie zabrakło części praktycznej, w której wiedza mieszała się z doświadczeniem. Zdobyłam trzecie miejsce, jeśli chodzi o wiedzę. Od dawna interesuje się ekologią, startowałam w wielu konkursach i kontynuuję tę pasję – powiedziała Karolina Przykłota z klasy 3 G d.

Pierwsze miejsce w części literackiej zajęła Magdalena Gotze. - Musiałam napisać wiersz na temat „Wycięty las szumi już tylko w nas”. Lubię bardzo pisać wiersze, widocznie jury też się spodobał mój utwór i udało się wygrać – podkreśliła Magdalena Gotze z klasy 1 G b.

Obecnie młodzież z gimnazjum bierze też udział w programie „Czas na zdrowie” oraz dotyczącym czystej wody. Jako zajęcia dodatkowe szkoła proponuje przedmioty proekologiczne, jak „Edukacja dla zdrowia” realizowana w pierwszych klasach gimnazjalnych oraz „Ja i przyroda” dla uczniów klas drugich.

- Edukacja proekologiczna w naszej szkole realizowana jest w wielu obszarach i młodzież wykazuje duże zainteresowanie problemami ekologii. Od lat uczestniczymy również w konkursach organizowanych przez Ligę Ochrony Przyrody – powiedziała Anna Poprawska, nauczycielka biologii w ZSO nr 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
258
Nigdy
20%
Rzadko
42%
Czasami
24%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group