Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 2864
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Zemsta” samorządowców na windę dla niepełnosprawnych

Poniedziałek, 16 czerwca 2008, 11:38
Aktualizacja: 13:09
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: „Zemsta” samorządowców na windę dla niepełnosprawnych
Grażyna Malczuk podczas obrad sesji rady. Jak sobie poradzi w roli Podstoliny?
Fot. TEJO
Marek Obrębalski jako Cześnik, Jerzy Łużniak w roli Papkina, Grażyna Malczuk – Podstoliną , Magdalena Kwasiuk – Klarą, a Jerzy Pokój – Wacławem. To tylko propozycje obsady niecodziennego wystawienia komedii Aleksandra Fredry.

Nad spektaklem pracuje Jacek Paruszyński, aktor Teatru Jeleniogórskiego a przedsięwzięcie to pomysł Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.– Dochód ma być przeznaczony na zainstalowanie w budynku teatru Norwida windy – czytamy w najnowszym „Tu i teraz”, gazetce wydawanej przez KSON.

W budżecie miasta nie uwzględniono tego wydatku, a jak mówią niepełnosprawni, winda w gmachu teatru jest dla nich niezbędna, bo widownia jest praktycznie niedostępna dla ludzi poruszających się na wózkach.

Do udziału w sztuce zgłosiło się ponad 40 osób. „Tu i teraz” zdradza propozycje obsady. Cześnikiem mieliby być Marek Obrębalski, Zbigniew Ładziński lub Henryk Gradkowski, rektor Kolegium Karkonoskiego. Do roli Papkina pretendują, prócz wspomnianego Jerzego Łużniaka – Zbigniew Ciosmak, szef policji, Wojciech Kapałczyński, kierownik delegatury służby ochrony zabytków. W Podstolinę wcielą się Grażyna Malczuk lub Dorota Gniewosz, szefowa oddziału NFZ. Do roli Rejenta staną posłowie Jerzy Szmajdziński i Marcin Zawiła oraz ksiądz prałat Józef Stec. Śmigalskim zostanie radny Wiesław Tomera lub Ryszardd Grek z zarządu powiatu jeleniogórskiego.

Kiedy odbędzie się przedstawienie? Jeszcze nie wiadomo. Nie jest też znana lista osób niepełnosprawnych, które także wyraziły chęć zagrania w nietypowej inscenizacji dzieła Aleksandra Fredry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group