Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 7234
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Żegnali lato w SOSW

Czwartek, 27 września 2018, 10:00
Aktualizacja: Czwartek, 4 października 2018, 7:24
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Żegnali lato w SOSW
Fot. Przemek Kaczałko
Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego przy ul. Grottgera w Jeleniej Górze mieli okazję powspominać minione lato, podczas którego spędzali aktywnie czas nad morzem, w górach i w wielu innych miejscach. Pracownicy placówki przygotowali dla nich imprezę pod hasłem "Pożegnanie lata".

W ramach wydarzenia uczniowie mieli możliwość spędzenia czasu aktywnie z kataryniarzem - panem Włodkiem, którego na co dzień znają jako kierowcę SOSW. Była też okazja do wspominania tego, co doświadczyli podczas wakacji.

- Dzieci były w różnych miejscach, zwiedzały zabytki, więc przygotowałyśmy kontur zamku, a dzieci go budują wymazując na kartkach A4 różne faktury, a następnie przypinają je do konturu zamku tworząc budowlę - opisywała Iwona Dul, nauczycielka klasy pierwszej.

Kolejną atrakcją było poszukiwanie skarbów w piasku, czyli muszelek i kamieni.

- Chodzi o to, żeby dzieci poćwiczyły chwyt, dotyk - podkreśliła nauczycielka, która wraz Agnieszką Herbą i Dorotą Cajler zorganizowała atrakcje dla uczniów.

Następnym zajęciem było malowanie widoku znad morza na płótnie. Na dziełach uczniów znalazła się woda, piasek, statek, muszelki i inne charakterystyczne dla lata widoki. Dodatkowo przed budynkiem czekał wóz strażacki, który można było oglądać, zasiąść za kierownicą, zapoznać się ze sprzętem ratunkowo-gaśniczym.

To nowa inicjatywa w placówce oświatowej przy ul. Grottgera i prawdopodobnie stanie się tradycją.

- Myślę, że będzie to jedna z imprez, które na stałe zagoszczą w naszym kalendarzu. Jesteśmy coraz bardziej nastawieni na bezpośrednią reakcję dzieci - chcemy, żeby to one pożegnały lato, które było takie piękne - powiedział Jacek Hamowski, wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Grottgera w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

9
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group