Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 7430
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Żegnaj szkoło na dwa tygodnie!

Poniedziałek, 19 stycznia 2009, 8:23
Aktualizacja: 8:24
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Żegnaj szkoło na dwa tygodnie!
Ubiegłoroczne ferie zimowe w Jeleniogórskim Centrum Kultury
Fot. TEJO
W oświacie czas na relaks: przez najbliższe 14 dni uczniowie mogą zapomnieć o odrabianiu lekcji i dzwonkach. Zimowa laba przed nimi, a o to, aby nikt w mieście się nie nudził, jak co roku zadbają instytucje kultury. Policjanci przypilnują, aby dzieci wyjeżdżające z miasta, miały bezpieczną podróż.

Jak co roku w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury startuhe zimowisko. Będą konkursy, zabawy i wycieczki. – Mamy nadzieję, że natura pozwoli nam skorzystać z uroków zimy – usłyszeliśmy. W MDK można zapisać dzieci nawet na jeden dzień. Koszt: 10 złotych.
Na ferie z bajkami zaprosiło Jeleniogórskie Centrum Kultury. Tu jednak – jak zwykle – szybko zabrakło miejsc.

Tydzień „Ferii bez nudy” w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu kosztuje 100 złotych (dwa tygodnie – 190 zł). Dzieci, jak zwykle, będą wychodziły na basen, brały udział w konkursach, upieką kiełbaskę na ognisku i – o ile aura pozwoli – pojadą w kuligu. Będzie także wizyta w stadninie koni. Zimowisko organizuje także Miejski Dom Kultury „Muflon” w Sobieszowie (90 złotych tydzień).

Na zimowisko zaprasza także Polski Czerwony Krzyż. Do skorzystania z jego oferty zachęca dzieci do lat 14. Zaplanowano gry i zabawy, konkursy z nagrodami, zajęcia plastyczne, ceramiczne, sportowe, teatralne oraz wycieczki z przewodnikiem, a na zakończenie zabawę karnawałową. Cena turnusu wynosi 90 złotych lub 10 złotych dziennie. Zimowe półkolonie są także organizowane w Międzynarodowym Domu Skauta przy ul. Wiejskiej. Każda z placówek zapewnia dzieciom posiłki: drugie śniadanie i obiad.

Zupełnie za darmo można w każdy poniedziałek, środę i piątek przyjść do Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej. Biblioteka dziecięca zaprasza na „Ferie dookoła świata”. Spotkania (początek o godz. 11) będą poświęcone poszczególnym kontynentom, a na koniec, 30 stycznia, zaplanowano wielki finał z quizem pod hasłem „Podsumowanie kuli ziemskiej”.
Wszystkim młodym jeleniogórzanom życzymy udanego wypoczynku!

Policja czuwa i radzi
W związku z planowanymi wyjazdami na wypoczynek zimowy jeleniogórska policja zapowiada kontrole autokarów z dziećmi. Sprawdzana będzie trzeźwość kierowców, a także stan techniczny pojazdów. Punkt kontroli działa od dziś (19 stycznia) na placu przy dworcu PKS przy ul. Obrońców Pokoju w Jeleniej Górze w godzinach od 07.00 do 10.00. Wszystkie niepokojące sygnały związane z wyjazdami na ferie można zgłaszać policji pod nr. telefonu: (tel.075/7520581 lub 075/7520591, 075/7520337) bądź pod numer 997. Policjanci radzą także, aby dokładnie zapoznać się z ofertą wypoczynkową i warunkami, w których przebywać będą najmłodsi na zimowiskach. Stróże prawa zdecydowanie odradzają ślizganie się po zamarzniętych taflach stawów i rzek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group