Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7236
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Żeby uśmiechy były zdrowe i białe!

Piątek, 20 kwietnia 2012, 5:44
Aktualizacja: 5:47
Autor: red
Jelenia Góra: Żeby uśmiechy były zdrowe i białe!
Fot. Archiwum Organizatora
Dwie grupy maluchów w publicznym przedszkolu nr 13 na jeleniogórskim Zabobrzu odwiedziła stomatolog Sylwia Schmer – Goździewska. Poza rozmową o zdrowych ząbkach i utrzymaniu właściwej higieny jamy ustnej, celem spotkania było również uświadomienie dzieciom, że nie należy obawiać się osoby w białym fartuchu.

Podczas spotkania pani doktor pytała dzieci czy wiedzą, co szkodzi ich zębom i jak o nie dbać, by były ładne i zdrowe, czyli jak często należy je myć i co równie ważne – w jaki sposób.

- Bardzo ciekawe było porównanie nie lubianej wiertarki do małego sympatycznego odkurzacza do zarazków i "robaczków", które zjadają dziecięce ząbki - stwierdził inicjator spotkania Mariusz Synówka.
  
- To ciekawe i pożyteczne uzupełnienie przedszkolnych zajęć edukacyjnych - powiedział Paweł Domagała – naczelnik Wydziału Edukacji UM.

Mariusz Synówka podkreślił, że jeśli tylko Sylwia Schmer - Goździewska wyrazi chęć odwiedzin w innych jeleniogórskich placówkach przedszkolnych to razem z Wydziałem Edukacji postarają się by nie była to akcja jednorazowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group