Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7367
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Żebranie Cygana z komórką w kieszeni

Poniedziałek, 7 stycznia 2008, 14:07
Aktualizacja: 17:31
Autor: OBE
JELENIA GÓRA: Żebranie Cygana z komórką w kieszeni
Fot. Jelonka.com
Mężczyzna narodowości romskiej, który prosi o jałmużnę dla siebie i małego dziecka, to bezczelny oszust. Przekonaliśmy się o tym osobiście.

Nasz reporter robił zdjęcia przy ul. Jasnej nieopodal schodków wiodących na Podwale. Było ślisko i postanowił sfotografować bruk, którego nikt nie posypał solą ani piaskiem. W kadr „wszedł” żebrak z małym dzieckiem, który rozsiadł się tam prosząc ludzi o datki.

Żebrak, mężczyzna narodowości romskiej, zorientował się, że jest fotografowany. Wpadł w furię. Podniósł się i dość składną polszczyzną zaczął ubliżać reporterowi Jelonki. Na naszą reakcję, że powiadomimy o jego zachowaniu straż miejską i policję, sam wyjął… telefon komórkowy.

Kto mając środki na utrzymanie żebrze w miejscach publicznych podlega karze grzywny do 1500 złotych lub aresztu – tak stanowi kodeks wykroczeń. Mężczyzna jest cudzoziemcem. Nie wiadomo, czy posiada zezwolenie na pobyt w Polsce.

My nie mamy tego prawa sprawdzić. Mogą to zrobić mundurowi. Wspomniany Rom jest bezczelnym i bezkarnym oszustem. Panoszy się w Jeleniej Górze jak na swoim i grozi ludziom. Polecamy go szczególnej uwadze straży miejskiej, policji i pogranicznikom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (66) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group