Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 2815
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Zebrali z brzegów Bobru 30 tysięcy litrów śmieci

Sobota, 4 kwietnia 2015, 8:07
Aktualizacja: 8:10
Autor: Mea
Janowice Wielkie: Zebrali z brzegów Bobru 30 tysięcy litrów śmieci
Fot. Archiwum Organizatora
Podsumowano cykliczną akcję oczyszczania brzegów rzeki Bóbr ze śmieci w Janowicach Wielkich. – Przez prawie tydzień 60 osób uzbierało 250 worków śmieci, czyli ok. 30 tys. litrów odpadów – mówiła Oksana Wasilewska, dyrektor Ośrodka dla Osób Uzależnionych "Nowa Nadzieja" z Janowic Wielkich, który był organizatorem akcji.

Rzeka była sprzątana już po raz piąty. W akcję zaangażowali się wolontariusze Ośrodka "Nowa Nadzieja", Ochotnicza Straż Pożarna w Janowicach, Urząd Gminy Janowic, OHP z Jeleniej Góry, Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych, Świetlica Wiejska "Rudawy", Zespół Szkół Gminnych w Janowicach, Towarzystwo Pomocy Brata Alberta z Jeleniej Góry oraz mieszkańcy gminy.

- Akcję wymyśliłam wraz z mężem, gdy byliśmy na rybach i musieliśmy oglądać śmieci . Ponieważ prowadzimy razem ośrodek w Janowicach Wielkich postanowiliśmy pomysłem zarazić jego mieszkańców. Mimo że pochodzą z różnych stron Polski, to chętnie uczestniczą w tym czynie społecznym. Do akcji z czasem przyłączyły się inne instytucje oraz okoliczni mieszkańcy, z czego bardzo się cieszymy, bo co roku jest nas coraz więcej. Trzeba też zaznaczyć, że śmieci jest mniej – powiedziała Oksana Wasilewska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group