Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 7644
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ze Zgodą na remis

Sobota, 14 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 14 kwietnia 2007, 22:13
Autor: KED
Jelenia Góra: Ze Zgodą na remis
Fot. Krzysztof Knitter
W pierwszym pojedynku o miejsca V-VIII w ekstraklasie piłki ręcznej zawodniczki MKS PR Finepharm Jelenia Góra zremisowały na własnym parkiecie ze Zgodą Ruda Śląska 23:23.

Najsłabszymi aktorkami sportowego widowiska były sędziny Edyta Bochniarz i Agnieszka Oleśków, które swoimi niezrozumiałymi i błędnymi decyzjami krzywdziły oba zespoły, jednak zdecydowanie częściej czyniły do w stosunku do gospodyń. Szczyt kuriozum panie z gwizdkami osiągnęły na nieco ponad minutę przed końcem gry, gdy przy remisie po 23 wykluczyły z gry za wydumane przewinienia Martę Gęgę i Martę Oreszczuk, czym w znacznym stopniu przeszkodziły jeleniogórzankom w odniesieniu choćby nikłego zwycięstwa. Na szczęście naszym zawodniczkom udało się heroicznie wybronić ostatnie akcje ofensywne Zgody i wywalczyć cenny remis.

Wcześniej mecz był bardzo emocjonujący i wyrównany. Oba zespoły postawiły mocno na defensywę i szczególnie w I połowie zdobywanie bramek przychodziło im z dużym trudem. Goście próbowali indywidualnym kryciem wyłączyć z gry najlepszego strzelca MKS – u Martę Gęge i w tej sytuacji jeleniogórzanki przeprowadzały więcej akcji skrzydłami. Po 30 minutach Zgoda wygrywała 10:12. Po zmianie stron jeleniogórzanki w 36 min. wyszły na prowadzenie 15:13, lecz kolejne cztery minuty goście wygrali 5:0 i doprowadzili do stanu 15:18. To jednak spotkało się z natychmiastową ripostą MKS – u i po golu M. Gęgi w 46 min. na tablicy wyników widniał remis po 18. W końcówce goście odskoczyli na dwa gole
(w 57 min. 21:23), lecz ostatnie słowo ponownie należało do jeleniogórzanek, dla których dwa ostatnie trafienia na wagę remisu zdobyła niezawodna M. Gęga.
Pojedynek rewanżowy pomiędzy obiema drużynami odbędzie się za tydzień w Rudzie Śląskiej. O tym która z drużyn zagra o miejsca V-VI, a która o VII – VIII zdecyduje bilans dwumeczu.

<b>MKS Finepharm – Zgoda Ruda Śląska 23:23 (10:12)</b>
<b>MKS PR:</b>Skompska, Maliczkiewicz, Gęga 8, Dąbrowska 4, Kocela 2, Buchcic 2, Kobzar 2, Dyba 2, Bogusławska 1, Kasprzak 1, Oreszczuk 1, Jędrzejczak, Odrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
581
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
 
Wiadomości z miasta
Spotkanie online 27.05.2024
 
Kilometry
Tunel prawie jak nowy
 
Aktualności
Muzeum Sentymentów bardziej dostępne
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group