Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3994
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ze Świeradowa do Szklarskiej przejazd za darmo

Sobota, 2 lipca 2016, 15:34
Aktualizacja: Niedziela, 3 lipca 2016, 7:45
Autor: Robert Czepielewski
Region: Ze Świeradowa do Szklarskiej przejazd za darmo
Fot. Robert Czepielewski
Od dzisiaj (2.07) Gmina Świeradów Zdrój uruchomiła połączenie ze Szklarską Porębą. Docelowo połączenie ma objąć także Stare Mesto w Czechach. W inauguracyjną podróż wybrał się burmistrz Roland Marciniak, który opowiedział o pomyśle i planach na przyszłość.

Zapytany, co skłoniło Gminę do takiej decyzji, burmistrz odpowiedział krótko: potrzeba. – Dwa tygodnie temu otworzyliśmy miejską komunikację na terenie Świeradowa. Uatrakcyjni to naszą ofertę, bo ta linia będzie spinać dworce kolejowe w Szklarskiej Porębie i w Nowym Mieście, a stamtąd czeską koleją możemy dojechać choćby do Liberca - wyjaśnia.

Ciekawostką jest to, że za połączenie ze Szklarską Porębą pasażerowie nie płacą. Prosząc o wyjaśnienie, tego co tu nie ukrywać „zjawiska” burmistrz skwitował krótko: nic nie jest za darmo, każdy ponosi koszty, a w tym wypadku koszty ponoszą mieszkańcy gminy płacąc podatek oraz turyści, którzy partycypują w kosztach , chociażby opłacając składkę klimatyczną.

W chwili obecnej są tylko dwa weekendowe połączenia, jednak jak zaznaczył Rafał Marciniak, Gmina liczymy na to, że Szklarska Poręba zrobi bliźniaczy projekt i wtedy liczba połączeń podwoi. - Jestem przekonany, że szczególnie w okresie wakacyjnym, liczba połączeń ze Szklarską Porębą powinna być częstsza, a co najważniejsze połączenia muszą być codzienne, nie tylko weekendowe - podkreśla.

Burmistrz Marciniak snuje już plany na przyszłość. Chce utworzyć połączenie autobusowo - kolejowe Świeradów – Liberec. - Wczoraj mieliśmy spotkanie ze służbami marszałka kraju libereckiego podczas, którego czeska strona zadeklarowała, że cały projekt obsługi kolejowej przygotowany będzie do 31 grudnia 2016 r.

Z rozkładem jazdy połączenie Świeradów – Szklarska Poręba – Świeradów można się zapoznać pod adresem: http://swieradowzdroj.pl/artykul/3437/rozklad-jazdy-linia-nr-2

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group