Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7499
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ze starociami na starcie

Piątek, 26 września 2008, 15:45
Aktualizacja: 16:08
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ze starociami na starcie
Fot. TEJO
Pierwsze stoiska XXXV Jarmarku Staroci i Osobliwości już otwarto na placu Ratuszowym. Dziś kupcy i kolekcjonerzy z wielu miejsc z Polski zjeżdżają się, aby już jutro rozpocząć dwudniowe wielkie handlowanie.

Organizatorzy dzielili dzisiaj plac na strefy za pomocą taśmy. W miejscach sprzedanych kładziono informację o rezerwacji. Ale pierwsze dwa stragany „rozwinęły się” już przed południem. W ciągu najbliższych godzin zacznie się montowanie pozostałych stoisk. Nie wszędzie staną, bo organizatorom nie udało się dogadać z częścią wspólnot lokatorskich.

Przedsiębiorczy mieszkańcy z kartkami „zajęte” stali przy ulicy Konopnickiej od wczesnych godzin przedpołudniowych. Jarmark bowiem nie mieści się na placu Ratuszowym, ale tylko w rynku i części przylegających uliczek miejsca są „pod opieką” organizatora. W pozostałych – różnie bywa.

Wielu handlarzy przybyło do Jeleniej Góry już dziś. Niektórzy spędzą noc pilnując przywiezionego towaru, wartego nierzadko fortunę. – Nie stać mnie, aby nocować w hotelu, dlatego pozostanie mi drzemanie w samochodzie – powiedział nam pan Norbert z Gliwic, którego spotkaliśmy na parkingu blisko placu Ratuszowego.

Dla takich jak on – objazdowych handlarzy – jeleniogórski jarmark staroci to kolejny przystanek na „mapie” podobnych imprez w Polsce. Warto jednak wiedzieć, że targ w Jeleniej Górze jest jednym z pierwszych tego typu nie tylko na Dolnym Śląsku. Dziś stracił wiele ze swojego pierwotnego uroku.

Pogorszyła się oferta. Z pewnością z powodów naturalnych: staroci nie ma w nieskończoność. Pokłady świadectw o dawnych mieszkańcach muszą się kiedyś skończyć, a te które krążą z rąk do rąk, nie mają już tej magii. To trzeba czymś zastąpić. Stąd na straganach coraz więcej bublowatych osobliwości, a rzeczy z duszą – ubywa. Nie ubywa jednak miłośników imprezy, którzy już od dziś odwiedzają plac Ratuszowy i okolice w poszukiwaniu okazji, lub po prostu tylko po to, aby popatrzeć.

Zainteresowanych wystawców organizator zachęca do zgłaszania się w biurze CITiK-u przy ul. Bankowej 27, pod nr telefonu: (0 75) 76 76 925 lub e-mailem: it@jeleniagora.pl
Na stronie internetowej www.jeleniagora można pobrać karty zgłoszenia, zapoznać się regulaminem imprezy, mapą wytyczonych stoisk i ich metrażem. W dniach 26 – 28.09 biuro organizatora będzie się mieściło przy ulicy Grodzkiej ul. Grodzka 16. W piątek będzie czynne w godz. 16 – 22. W sobotę od 6 do 20, a w niedzielę – od 6 do 18.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group