Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8779
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KOWARY: Zdrożeją woda i ścieki?

Piątek, 26 marca 2010, 7:52
Aktualizacja: 7:53
Autor: Ania
KOWARY: Zdrożeją woda i ścieki?
Fot. TEJO
W najbliższy poniedziałek radni Kowar będą głosować nad przyjęciem nowych taryf za wodę i ścieki. Zostały one już zweryfikowane przez burmistrza i pracowników urzędu.

Podwyżki taryf nie są tak ogromne, jak te, które pod koniec 2009 roku zaproponował ówczesny zarząd KSWiK. Obecny prezes, Stanisław Dziedzic ustalił, że woda w Kowarach powinna kosztować 5,47 złotych brutto za metr sześcienny, czyli o ponad osiem procent więcej niż dotychczas, a ścieki 13, 50 złotych, wzrosłyby więc o 67,5 procent.

Obecnie gmina dopłaca po 1,60 do wody i ścieków. Po podwyżce dopłata do wody byłaby taka sama, a do ścieków wyniosłaby 5,40. Ostatecznie mieszkańcy Kowar za jedno i drugie zapłacą 11,97 złotych, czyli o 2,06 złotych więcej.

Radni Kowar na ogół głosują przeciw podwyżkom. Można się więc spodziewać, że i tym razem będzie podobnie. Niemniej jednak ich decyzja nie jest konieczna do wprowadzenia podwyżek. Decyduje bowiem o nich ostatecznie burmistrz.

Nowe taryfy zostały zweryfikowane przez audytora zewnętrznego, Zygmunta Klimowicza pod nadzorem skarbnika gminy, Grażyny Nawalaniec. W Kowarach inwestycje KSWiK były związane głównie ze ściekami, dlatego też one podrożały najbardziej. Dopłaty będą pochodzić m.in. z podatku, jaki płaci spółka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group