Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7239
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zdrój kabaretowy

Poniedziałek, 7 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 maja 2007, 10:26
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Zdrój kabaretowy
Fot. rylit
Śmiechy mimo deszczu podczas Wiosny Cieplickiej.

Znany wielu jeleniogórzanom rodzimy kabaret Paka oraz Grupa Rafała Kmity ubarwił kolejne popołudnie trwającego właśnie święta zdroju podczas Cieplickiego Kabaretonu. Kabaretowy maraton w uzdrowisku powoli dobiega końca. W poniedziałek w Teatrze Zdrojowym wystąpi Grzegorz Halama.

Tym razem pogoda nie rozpieszczała zgromadzonych przed muszlą koncertową ciepliczan i gości. Ale mimo deszczu mało kto narzekał, choć widzów było znacznie mniej niż podczas inauguracji święta Cieplic: występu krakowskich artystów z Piwnicy pod Baranami.
– Jesteśmy na co dzień kulturalną pustynią. Tylko wiosną coś się dzieje no i we wrześniu – mówił nam pan Henryk, który z rodziną przyszedł „na kabarety”, aby posłuchać mniej lub bardziej znanych skeczy i pośmiać się przed sceną.

Ciepliczanie, choć ogólnie zadowoleni z początku największej imprezy w uzdrowisku, wciąż żałują, że w programie jest niewiele koncertów. – Pamiętam czasy, kiedy do zdrojowego przyjeżdżały znane orkiestry. No i w zeszłym roku koncert Maryli Rodowicz – opowiada pan Henryk. Jego zdaniem bardzo brakuje koncertów promenadowych, choćby co drugi dzień.

Muszla koncertowa „ożyje” dopiero 17 maja, kiedy to zaśpiewają na jej scenie trzej tenorzy: Stachura, Skałuba, Szlenkier. Dzień później park Zdrojowy będzie areną dla zespołów coverowych: wystąpią chyba wszystkim znani muzycy z zespołu „Żuki” (grają głównie repertuar The Beatles) oraz czeski zespół Princess, który zaśpiewa największe hity The Queen.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group