Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2238
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zdrój kabaretowy

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 7 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 maja 2007, 10:26
Autor: TEJO
Fot. rylit
Śmiechy mimo deszczu podczas Wiosny Cieplickiej.

Znany wielu jeleniogórzanom rodzimy kabaret Paka oraz Grupa Rafała Kmity ubarwił kolejne popołudnie trwającego właśnie święta zdroju podczas Cieplickiego Kabaretonu. Kabaretowy maraton w uzdrowisku powoli dobiega końca. W poniedziałek w Teatrze Zdrojowym wystąpi Grzegorz Halama.

Tym razem pogoda nie rozpieszczała zgromadzonych przed muszlą koncertową ciepliczan i gości. Ale mimo deszczu mało kto narzekał, choć widzów było znacznie mniej niż podczas inauguracji święta Cieplic: występu krakowskich artystów z Piwnicy pod Baranami.
– Jesteśmy na co dzień kulturalną pustynią. Tylko wiosną coś się dzieje no i we wrześniu – mówił nam pan Henryk, który z rodziną przyszedł „na kabarety”, aby posłuchać mniej lub bardziej znanych skeczy i pośmiać się przed sceną.

Ciepliczanie, choć ogólnie zadowoleni z początku największej imprezy w uzdrowisku, wciąż żałują, że w programie jest niewiele koncertów. – Pamiętam czasy, kiedy do zdrojowego przyjeżdżały znane orkiestry. No i w zeszłym roku koncert Maryli Rodowicz – opowiada pan Henryk. Jego zdaniem bardzo brakuje koncertów promenadowych, choćby co drugi dzień.

Muszla koncertowa „ożyje” dopiero 17 maja, kiedy to zaśpiewają na jej scenie trzej tenorzy: Stachura, Skałuba, Szlenkier. Dzień później park Zdrojowy będzie areną dla zespołów coverowych: wystąpią chyba wszystkim znani muzycy z zespołu „Żuki” (grają głównie repertuar The Beatles) oraz czeski zespół Princess, który zaśpiewa największe hity The Queen.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Zdziwiona 7-05-2007 10:24
Panie Henryku, co to są "koncerty promenowe"?
~Juz nie zdziwiona 7-05-2007 13:27
Brawo.Już poprawiliście.Panu Henrykowi brakuje po prostu koncertów promenadowych. A teraz całkiem poważnie.Mnie też i kilku moim znajomym i ich znajomym też.Może jeszcze usłyszymy w cieplickim parku muzykę któregoś ze Sztraussów,najlepiej wszystkich,może Gerschwina,może...Ale się rozmarzyłam!
~hahaha 7-05-2007 14:19
o lol n atrzecim zdjeciu to moi koedzy:D:D:D hehe xDDD
~do hahaha 7-05-2007 18:32
Przyszłe dresy.
~Mops 8-05-2007 0:41
Szanowna redakcjo. Piszecie w tym artykule o występach grup kabaretowych w Cieplicach. Moim zdaniem to jest poprostu niewypał. Dlaczego nie zrobią koncertów? Od kiedy pamiętam w parku w Cieplicach zawsze można było posłuchać i zobaczyć na żywo różne ciekawe zespoły muzyczne. Takich prawdziwych artystów we frakach i grających piękną muzykę. Można wtedy posiedzieć na ławeczce, niekoniecznie pod sceną i posłuchać walce Strausa albo coś innego. A tu w tym roku same wygłupy! Ja owszem lubię się posmiać, ale na przykład kabaret Paka widziałem już kilka razy. I ciągle mają te same numery! No może jeden lub dwa sobie zmienili. A poza tym tylu niemców było wtedy w parku i tylko sie pytali co jeszcze będzie, bo tego akurat niezbyt rozumieli. Ja myślę, że jednak powinni robić tak jak wczesniej koncerty. Dużo koncertów, i dla starszych i dla młodzieży. Takie wygłupy kabaretów w muszli koncertowej to nie najlepiej dla Cieplic i Jeleniej Góry. Można byłoby wpaść na pomysł np. letnich projekcji filmów, wieczorków tanecznych na wolnym powietrzu albo imprez lub koncertów dla młodzieży. Pozdrawiam całą redakcję i wszystkich czytelników. Mops.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group