Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3944
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: zDolni Gimnazjaliści w Rzemiosłach

Środa, 26 listopada 2008, 14:35
Aktualizacja: 17:31
Autor: Mar
Jelenia Góra: zDolni Gimnazjaliści w Rzemiosłach
Fot. Mar
Powiatowy etap konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista w odbył się dzisiaj w gimnazjum przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Cieplicach. Do drugiego etapu konkursu przyrodniczego przystąpiło 39 gimnazjalistów z siedmiu szkół z Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego.

Uczniowie odpowiadali na 30 pytań w tym 15 tzw. otwartych, w których należy rozwiązać zadanie i je odpowiednio opisać. Najliczniejsza reprezentacja przyjechała z gimnazjum w „Żeromie” bo aż 25 uczniów. – Tylu się zakwalifikowało w pierwszym etapie, a do konkursu przystąpili prawie wszyscy uczniowie klas 3 i 2 – powiedział opiekun grupy, Zbigniew Machała – uczniowie chętnie biorą udział w tym konkursie, bo już za udział w etapie powiatowym dostają 2 punkty liczone przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Dwoje uczniów zakwalifikowało się w gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze. – Do eliminacji przystępował kto chciał, z wszystkich klas, ale zakwalifikowali się tylko uczniowie z 3 klas – powiedziała opiekunka Beata Winkel.

- Z gimnazjum w Jeżowie Sudeckim zakwalifikowały się trzy uczennice trzecich klas i tylko trzecioklasiści przystąpili do konkursu – wyjaśniała opiekunka Maryla Kruze Szmel.

Uczniowie mieli 90 minut na rozwiązanie zadań. Kto zdołał zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego okaże się za kilka tygodni, po sprawdzeniu wszystkich prac.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group