Niedziela, 1 sierpnia
Imieniny: Nadii, Piotra
Czytających: 6396
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „zDolne Ślązaczki” z Jeleniej Góry

Czwartek, 10 lutego 2011, 16:27
Aktualizacja: Piątek, 11 lutego 2011, 18:26
Autor: RED
Bartosz Czyżewski i Mikołaj Kłak, szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Puchalskiego z Cieplic zostali laureatami finału VIII Dolnośląskiego Konkursu Interdyscyplinarnego „zDolny Ślązaczek”. Dołączył też do nich Rafał Rzempała z SP nr 11.

Finał odbył się we Wrocławiu w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i został zorganizowany w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.
Jak nas informuje Lilianna Wiska, nauczycielka z „szóstki”, do ścisłego finału dostało się i otrzymało tytuł laureata dwóch uczniów placówki: Bartosz Czyżewski i Mikołaj Kłak. – W części ustnej prezentowali projekt opisujący ich osobiste zainteresowania. Bartek przedstawił historię skrzypiec, a Mikołaj opowiadał o swojej pasji, jaką jest saga „Gwiezdne Wojny” – przekazuje Lilianna Wiska.

Dzięki temu sukcesowi chłopcy zyskali, oprócz ogromnej satysfakcji, zwolnienie z kwietniowego, obowiązkowego sprawdzianu kompetencji po klasie szóstej. Uczniowie szóstki, a także jeden z uczniów SP nr 11 - Rafał Rzempała -byli jedynymi reprezentantami naszego miasta i powiatu jeleniogórskiego z tym konkursie.

Zmagania składały się z trzech etapów: szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego. Finał podzielony był na dwie części: pisemną oraz ustną, która miała miejsce w dniach 4 - 5 lutego. Spośród uczestników części ustnej etapu finałowego laureatami zostało 22 uczniów, którzy uzyskali co najmniej 45 punktów.

Gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group