Zalogowanych: 5

Wrocław: Zdobyły stolicę Dolnego Śląska

Niedziela, 4 grudnia 2016, 22:32
Aktualizacja: 22:36
Po ostatnim zwycięstwie w Szprotawie młodziczki KS Wichoś Jelenia Góra pokonały we Wrocławiu miejscową Libet Ślęzę 64:54.

Początek meczu należał do gospodyń (17:8 w 5. minucie gry), które dominowały w walce pod koszami. W dalszej części meczu nasze zawodniczki bardzo poprawiły grę w defensywie i do przerwy jeleniogórzanki prowadziły 33:29. Trzecia kwarta zakończyła się zwycięstwem Libet Ślęzy 20:10. Prowadzenie wrocławianek (49:43) jeszcze bardziej zmobilizowało jednak nasz zespół. Ostatnia odsłona meczu to
wspaniała obrona naszych dziewcząt, które pierwszego kosza w ostatniej kwarcie straciły dopiero w 39. minucie meczu! Czwarta ćwiartka kończy się zwycięstwem KS Wichoś 21:5. Po meczu nasze zawodniczki wykonały piękny taniec zwycięstwa, za który dodatkowo otrzymały oklaski od kibiców.

Trener KS Wichoś Jelenia Góra Rafał Sroka: - Dziewczęta pokazały charakter, że potrafią walczyć o każdą piłkę. Stanowią one zespół, w którym jedna potrafi uzupełnić drugą i to zaowocowało w czwartej kwarcie. Moim zdaniem o zwycięstwie zdecydowały szybkie ataki naszego zespołu między 32. a 37. minutą gry. Musimy dużo trenować i grać , ale jest już nieźle...

Punkty dla KS Wichoś Jelenia Góra: Anna Wałęska 13, Katarzyna Morańda 12, Paula Krzykowska 10, Paulina Grabowska 9, Katarzyna Zimmer 4, Nadia Biniek 4, Anna Bankiewicz 4, Amelia Białas 4, Julia Raban 3, Kinga Joniec 1, Nicola Podsiadło, Maja Kuryłowicz. Nie grała kontuzjowana Ala Kuty, która była z zespołem we Wrocławiu.