Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5922
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zdobyli zaczarowane miasto

Wiadomości: Jelenia Góra/Czechy
Wtorek, 15 września 2009, 8:46
Aktualizacja: Środa, 16 września 2009, 10:38
Autor: ahawer
Fot. organizator
Rowerami do zaczarowanego Skalnego Miasta? Czemu nie?!Taką właśnie wycieczkę zafundowali sobie rowerzyści z Izersko – Karkonoskiego Towarzystwa Kolarsko – Narciarskiego.

Zbigniew Leszek, prezes IKTKN relacjonuje: Do Trutnova dotarliśmy w niedzielę w dobrej pogodzie – od soboty straszyło deszczem i każdy z uczestników martwił się czy bezdeszczowa aura jaką zastaliśmy w Czechach utrzyma się przez cały dzień. Nie padało i to już połowa sukcesu, druga połowa to wspaniała grupa, oraz jej przewodnik Janek Jabłoński, a to wszystko w zaczarowanym miejscu, jakim jest Skalne Miasto.

Z Trutnova do Teplic nad Maduj pojechaliśmy najpierw drogą nr.301, która zaczyna się niesamowitym widokiem - przejazdem pod dwoma dokładnie krzyżującymi się nad drogą wiaduktami kolejowymi. W miejscowości Chwalec skróciliśmy na Adrspach drogą, jak serpentyna więc na sam szczyt, a stamtąd już tylko zjazd do miasteczka ze skalną atrakcją. Po ponad dwóch godzinach zwiedzania powrót do Polski na pociąg z Lubawki. Niebieskim szlakiem przez stare turystyczne przejście graniczne dojeżdżamy do Chełmska Śląskiego, i dalej do Lubawki na dworzec kolejowy.

Ważne uwagi - bilet + opłata za rower 27 koron, bilet do Skalnego Miasta 60 koron – informacja ważna tylko do końca września – tak tylko kursuje pociąg do Trutnova.
Już dziś zapraszam na niedziele- pociągiem do Lwówka Śląskiego i powrót rowerami przez Wleń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Zbigniew Leszek 15-09-2009 17:08
przepraszam w trakcie przesyłania materiału została przez pomyłkę przesłana jedna fotka z Górskich Mistrzostw Polski mastres w kolarstwie szosowym - A uczestnicy to dwie grupy jedna to nasi członkowie oraz rowerzyści z grona Janka Jabłońskiego - świetnego gawędziarza i znawcy historii naszych okolic. Zbliżają się chodne dni - wykorzystajmy te ostatki na aktywnym wypoczynku na rowerze - pozdrowienia Zbigniew Leszek prezes I-KTK-N - zaglądajcie na nasza stronę www. jeleniogorski klub kolski

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group